A Váci úti irodafolyosón található V110 irodaház átalakítási és felújítási munkálatai során az S39 Hybrid Design tervezőcsapatát bízta meg az új homlokzatdesign megtervezésével az Indotek Group.
A refreshing projektek egyik példájaként szolgál a Váci úti irodafolyosón található V110 irodaház megújítása az S39 Hybrid Design által, amely 2022 óta az Indotek Group új székházaként funkcionál - derült ki a tervezőcsapat octogon.hu-hoz eljuttatott sajtótájékoztatásából.
Ahogyan arról korábban már lapunkban is beszámoltunk, Magyarország egyik vezető ingatlanpiaci befektetéskezelő cégcsoportjának munkavállalói így
egy modern és tágas belső terekkel rendelkező, a korábbiaknál nagyobb, 11 ezer négyzetméteres irodaépületben folytathatják munkájukat, Budapest egyik gyorsan fejlődő üzleti negyedében.
Számos 1990-es években épült irodaház szorul átgondolt felújításra, amit nemcsak az épületek állapota, hanem korszerűtlen megjelenése is indokol. Ilyen volt a Kálmán Ernő által tervezett V110 irodaház is, amely a munkavállalók beköltözését megelőzően jelentős külső és belső felújításon esett át: új irodaterületeket alakítottak ki, változott, tágasabbá vált az épület irodafelosztása,
az új homlokzatdesign megtervezésével pedig az S39 Hybrid Design tervezőcsapatát bízta meg az Indotek Group. A folyamat során mértékletes és költséghatékony beavatkozás mellett frissítették fel az épület homlokzatát.
A cég kiterjedt, megbízható kivitelezői kapcsolatainak köszönhetően a végeredmény magas technológiai minőségét is garantálni tudták, pedig több szempontból is kihívást jelentett a feladat – emelték ki a közleményben.
A tervezőcsapat a helyszíni benyomások hatására olyan geometrikus grafikai mintázat felfestését javasolta, mely a környezet kötött rendszerére reflektál. Így a teljes homlokzati felületet egyedi terepasztallá, közlekedési csomóponttá alakították.
Az Indotek Group üzletpolitikájára jellemző dinamizmust az épület oldalán kialakított méh-installáció szimbolizálja. A méhek a kötött rendszerű pályán könnyedén „teszik a dolgukat”. A jelenlegi trendektől függetlenül, ez a provokatív gesztus a design eszközeit alkalmazva irányítja a figyelmet az épületre - hangsúlyozták a tájékoztatásban. Hozzátették, a felújításnak azonban nem volt célja az épület eredeti karakterének módosítása.
Ezáltal egy hiteles, gondosan megtervezett és kivitelezett megoldás jött létre, mely a megfelelő anyaghasználat révén a következő időszakban megbízhatóan szolgálja az épületet és ezáltal annak tulajdonosát.
A refreshing ezen formái kedvező példák azokra az esetekre, ha a megbízónak nincs lehetősége nagyobb léptékű fejlesztésre, az igény mégis megszületik egy adott épület vagy épületrész megújítására. A részleges beavatkozásoknál kiváló megoldás lehet a grafikai elemek használata. „Az ilyen és ehhez hasonló megoldások által megteremtjük a felfrissülés hatását. Mindezt bontás és rombolás nélkül, a fenntartható designgondolkodás eszközeivel”- emelték ki zárásképpen.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.
14 ezer négyzetméteres üzem készül el 2026 második felére 31 milliárd forint értékben.