Komoly átalakításon esett át Szentendre egyik legfontosabb kortárs művészeti központja. A Művészetmalom középső szárnyának felújítása közel 224 millió forintos beruházással valósulhatott meg.
Három új kiállítóterem kiépítése mellett a fejlesztéssel megoldódott az épület teljes utólagos vízszigetelése, megújult a középső szárny udvari homlokzata, a földszinten modern konferenciatermet alakítottak ki nagy belmagassággal, a galériaszinten pedig két múzeumpedagógiai foglalkoztató-tárgyaló épült meg a hozzátartozó kiszolgálóterekkel – tudtuk meg a Ferenczy Múzeumi Centrum közleményéből. A konferenciaterem, amely nemcsak konferenciák, előadások, de koncertek, felolvasóestek megrendezésére is lehetőséget ad, idén tavasszal az Árpád népe nemzetközi régészeti konferenciával debütált.
A MűvészetMalom több mint két évtizede működő kortárs művészeti kiállítótér Szentendrén. A 19. század végi egykori fűrészmalom Magyarország egyik legkülönlegesebb kiállítóhelye, amely 1999 júniusában nyílt meg a nagyközönség számára. A gőzmalom műemléki védettségű épületegyüttesét az 1990-es évek második felében kezdték el több ütemben felújítani. Az első ütemben a Bogdányi utcai épület északi szárnya készült el, három szinten kiállítóterekkel. Az utcai szárny részleges felújítását az új déli szárny építése, valamint az utcai szárny teljes körű felújítása, bővítése és új bejárati előcsarnok kialakítása követte. A középső szárnyat a '90-es évektől nyeregtető védte a csapadéktól, de falai nyersen maradtak, a nyílászárókat nem építettek be az udvar felőli fal homlokzati nyílásaiba.
Még ebben a "szerkezetkész" állapotban is sok kiállításnak, színházi előadásnak adott helyet az épületszárny, amely most, B. Szabó Veronika építész és az XYZ Design Labor jegyezte tervek szerint a három új kiállítótérrel bővült. Az eredeti homlokzatfelületek, a nyerstégla falak megtartásával az egykor volt fűrészmalom ipari funkcióját idézik meg. A MűvészetMalom kialakítása közel nettó 224 millió forintos fejlesztéssel végre lezárult, a hétvégén pedig ünnepi koncerttel egybekötött ünnepségen át is adták azt a közönségnek.
A WEST HUNGÁRIA BAU Kft. vezetőségének tagjai maguk is végig járták a szamárlétrát, így pontosan tudják, milyen háttérre van szükség a gyors és profi szakmai munkához. Ennek a csapatnak a tagjaként Dénes Balázs műszaki előkészítőként kezdett dolgozni az akkoriban még regionális vállalatnál, ma pedig már tulajdonosként tekintette át a kedvünkért a magyar magasépítés zászlóshajója működésének legizgalmasabb részleteit.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.