A kimondott cél az energiamegtakarítás, illetve a biztonságos működtetés; ugyanakkor a tetőteret teljes értékű emelet váltja.
A Böjtös-Bau Kft. kivitelezheti a Semmelweis Egyetem Villányi úti épületének fejlesztését a TED-en megjelent értesítő szerint. Az ajánlati értéke szerint nettó 1,221 milliárd forintos beruházásban az egyetem Villányi út 67. alatti épületének energiahatékonysági fejlesztése valósul meg. A nemzetközi hírű Pető Intézetnek helyt adó épület fejlesztésénél kimondott cél az energiamegtakarítás, illetve a biztonságos működtetés.
A több mint 5 ezer négyzetméteres hasznos alapterülettel bíró épületben a közbeszerzés tanúsága szerint nem csupán energetikai beavatkozásokat végeznek el. Többek közt elbontják ugyanis az I. emeleti és tetőtéri szinten található „sóhajok hídját” és az alatta a pinceszinten meglévő összekötő folyosót. Ezek helyére egy új, többkarú lépcsőház kerül kialakításra, amely az épület valamennyi padlószintjéhez tud síkban kapcsolódni. Az új vasbeton lépcsőház 20 cm vastag falait 16 cm vastag hőszigeteléssel látják el.
A tetőtéri szint acél és fa tetőszerkezetét szintén elbontják, hogy aztán teljes belmagasságú födémmel lezárt szintté fejleszthessék, amelybe már függőleges síkú ablakokat lehet beépíteni.
A beruházás döntően érinti az épület homlokzatait is: ezek utólagos, kőzetgyapot hőszigetelést és kiszellőztetett légréssel ellátott szálcement burkolatot kapnak. Az elöregedett, elhasználódott homlokzati nyílászárókat megfelelő hőszigetelő képességű, új alumínium szerkezetekre cserélik. A nyílászárókat kézi működtetésű, külső alumínium zsaluziával árnyékolják, illetve sötétítik.
A meglévő épület külső téglafalai szintén szigetelést kapnak: a vasbeton falakat 16 cm vastag, egyoldali üvegfátyol kasírozású, ásványgyapot hőszigeteléssel látják el.
A Pető András (1893-1967) nevét viselő Nemzetközi Pető Intézet az alkalmazott gyógypedagógiai módszernek köszönhetően világhírű. A névadó orvos-gyógypedagógus ugyanis egyedülálló gyógymódot fejlesztett ki a mozgássérültek számára: az úgynevezett konduktív nevelési módszer révén több ezer gyermeknek sikerült iskolába kerülnie és felnőttként aktív életet élnie. A módszer alapgondolata, hogy idegrendszerünk a károsodások ellenére is rendelkezik tartalékokkal, új kapcsolatok kiépülésének lehetőségével, s ezek a tanulási-tanítási folyamat megfelelő vezérlésével mozgósíthatók. A módszer hatással volt az egész magyarországi gyógypedagógiai szemléletre, s szerte a világon jelentős változást hozott e területen.
A Pető-módszer és az intézmény 1983-ban Állami Díjat vehetett át a konduktív módszert alkalmazó konduktorok képzéséért, a Hungaricum Klub minősítésében 2006-ban elnyerte az első szellemi hungarikum címet, eredetisége és egyedisége miatt pedig 2013-ban Magyar Örökség Díjat, és a Prima Primissima gálán Prima díjat kapott.
Számos munkafolyamat szolgál arra, hogy rövidesen sor kerüljön az első betonöntésre a Paks II. projektben: dolgoznak a terület előkészítésén, tesztelik a betonreceptúrát, érkeznek a beépítendő elemek és az első emelőgépek is.
A tervezett létesítmény kapacitása a működő paksi blokkokénak a felével ér fel.