A Masterplast újabb szabadkai beruházását az ágazat tartós növekedése alapozta meg.
A hőszigetelőanyag-gyártó Masterplast Csoport 6,686 millió euróból (mintegy 2 milliárd forintból) bővíti tovább Szabadkán a gyártási kapacitását. A Szabadka 2.0 elnevezésű projekttel több mint 20 millió négyzetméterrel nő majd a szabadkai üzem éves üvegszövet-gyártó kapacitása, és meghaladja majd a 90 millió négyzetmétert.
A beruházással a magas minőségű termékek aránya is nő, ezekkel új piacokat is megcéloz a magyar tulajdonú társaság.
A döntés előzménye, hogy a Masterplast Csoport sikeresen lezárta a szabadkai gyárának 2015-ben megkezdett, 8,4 millió eurós kapacitásbővítését. A projekt eredményeként európai szinten is meghatározó üvegszövet-gyártó lett a Masterplast, stabil piaci pozíciókkal – derül ki a közleményből. Erre alapozva döntöttek úgy, hogy a mennyiségi bővítés mellett a magasabb minőségű termékek gyártására irányuló fejlesztéseket is megvalósítanak a szerbiai üzemben. Ezzel új nyugat-európai piacokon jelenhet meg a társaság.
A közleményben Tibor Dávid, a Masterplast Nyrt. elnöke a kapacitásbővítést is külön megindokolta, eszerint az elmúlt időszakban folyamatosan nőtt a kereslet a cég termékei iránt. Úgy látják, hogy az építőiparban megindult kedvező folyamatoknak köszönhetően a jövőben ez folytatódni fog.
A mostani fejlesztés 105 új munkahelyet is teremt, jövőre indul és még 2018-ban le is zárul. A cég a teljes projekt költségvetésének 35 százalékára nyert el vissza nem térítendő támogatást a Prosperitati Alapítvány pályázatán.
Az 1997-ben Székesfehérváron öt fős cégként alapított Masterplast a régió egyik vezető hőszigetelőanyag-gyártója és forgalmazója. A társaság 9 országban rendelkezik saját tulajdonú leányvállalattal, és további 30 országba értékesíti termékeit. A társaság 2016-os árbevétele 80 millió euró (24,8 milliárd forint) volt.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.