Az ÉVOSZ legalább 15 százalékos növekedést vár idén az ágazattól, melyben végre a magasépítésnek is egységes szerződéses környezetet dolgoznak ki.
A 20 milliárd forintos építőipari program első kilenc nyertes cége Budapesten vette át a támogatásokról szóló okiratot Varga Mihály nemzetgazdasági minisztertől. Az 50 és 535 millió forintos támogatások közül a legnagyobb összegűt eddig a Híd-csoprthoz tartozó Hídtechnika Kft. kapta. A kilenc vállalat összesen 1,81 milliárd forintos vissza nem térítendő kormányzati támogatást könyvelhetett el.
Ahogy azt korábban is jeleztük, a forrásból többek közt gépek, szoftverek, szerszámok és szabadalmak beszerzése, a termelés korszerűsítése, valamint információs technológiai fejlesztés támogatható. A februárban elindult pályázat első szakaszában 20 és 250 fő közötti kis- és középvállalatok nyújthatnak be kérelmet legalább 50 millió, legfeljebb 1 milliárd forint támogatásra. A támogatás igénylésének feltételeiről ezen a linken lehet tájékozódni.
Az ünnepélyes átadón a nemzetgazdasági miniszter emlékeztetett, a tavaly közel 30 százalékos növekedést produkáló ágazat 60 ezerrel több embert tudott foglalkoztatni, és a szektorban dolgozók létszáma már meghaladja a 320 ezret.
„Tovább kell növelni az építőipar súlyát a magyar gazdaságban, ez alapvetően magyar vállalkozásokat jelent"
- szögezte le Varga Mihály.
Koji László, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) elnöke az átadón hangsúlyozta: a program 2018-ra eső része 8 milliárd forint, a következő időszakban mintegy ötszáz pályázat benyújtására lehet számítani. Hozzátette, az ágazattól elvárt kapacitásbővülést egyedül nem tudják megoldani, ezért rendkívül fontos számukra a kormány által biztosított program. Az ágazat számára a támogatást is fegyelembe véve minimum 15 százalékos volumennövekedést jósolt az elnök erre az évre.
Koji László a tavaly novemberben az NGM és az ÉVOSZ között létrejött megállapodás további elemeire is kitért. Elmondta, hogy a vállalt feladatokat mindkét fél időarányosan teljesíti:
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.