Munkába állt az új elnök az ÉVOSZ Magasépítési Tagozatánál, melybe beválasztották Pálffy Balázst, a Magyar Építő igazgatótanácsának elnökét.
Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének Magasépítési Tagozata megtartotta első ülését az új elnökével. Gönczöl Péter az ÉVOSZ székházában rendezett ülésen azt hangsúlyozta, elődje, Mikusi Róbert nyomdokán, de új célok mentén is tervezi a tagozat második évét. Az egyik legfontosabb feladatként a hazai magasépítési ágazat teljesítőképességének növelését jelölte meg, nemzetközi összehasonlításban ugyanis lemaradásban vannak a magyarországi magasépítő cégek.
Az ÉVOSZ Magasépítési Tagozata 2015 októberében alakult meg, a tagszervezetek piaci tevékenységének segítését és a speciális szakági vállalkozói érdekek képviseletét felvállalva. A szervezet első soros elnöke Mikusi Róbert a Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató helyettese volt.
A gyűlés folytatásában a tagozat tagjai külön-külön beszámoltak a munkaerőhiány okozta rendkívüli nehézségekről, majd további fontos témaként az építőiparban létrejövő szerződések feltételrendszere következett. Peresztegi Imrével ZÁÉV Zrt. vezérigazgatójával egyetértésben a tagozat egy munkacsoportot állításáról döntött, melynek feladata az iparág szerződéses feltételeinek összehangolása lesz. A projekt célja, hogy a vállalkozások számára biztosított legyen a jogi, gazdasági és műszaki szempontból is megvalósítható szerződéses környezetet.
Gönczöl Péter a továbbiakban hangsúlyozta, hogy szorosabb együttműködést kíván kialakítani a közéletben a tervezőket és lebonyolító mérnököket tömörítő kamarákkal. Zárásként az ágazat jövőjében fontos szereppel bíró BIM technológia szélesebb körű alkalmazására hívta fel a figyelmet, mely jelentősen növelheti majd a cégek hatékonyságát.
A tagozat végül egy közös szavazás keretében tagjai közé választotta Pálffy Balázst a Magyar Építő Zrt. igazgatótanácsának az elnökét, aki a megbízást elfogadta.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.