Egyszerű egyetemi rendezvényként indult, de miután újraálmodták, egyfolytában növekedik: idén már 60-65 meghatározó cég lesz jelen az egyetemen!
A korábbi sikerekre alapozva ezúttal is a hallgatók szervezik meg a budapesti Szent István Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Karának szakmai napját, és ezúttal is az építőipart bevonva. Az idén március 26-ára szervezett szakmai nap mára egy jelentős eseménnyé nőtte ki magát, nem véletlenül.
„A hallgatók egy kötetlen közegben tudnak beszélni az iparággal, ugyanakkor a cégek is lehetőséget nyernek az utánpótlásuk megerősítésére”
– foglalta össze a lényeget az egyik főszervező, Kincses Péter.
Szavait alátámasztja, hogy a hallgatói részvétel jelentős növekedés mellett tavaly már a középfokú intézményekből (főleg szakiskolákból) is többen ellátogattak a szakmai napra azért, hogy megismerkedjenek az Ybl kínálta lehetőségekkel. A cégek oldalán hasonló adatok mutatják a kiemelt érdeklődést. Az építőipar leginkább meghatározó társaságai közül tavalyelőtt 30, tavaly már 50 vállalat volt jelen a munkahelyeit és gyakornoki pozícióit bemutató standjaival. Idén pedig több cég már magától jelentkezett az eseményre, a létszámuk pedig jelen állás szerint 60-65 körül alakul majd.
A siker kulcstényezőjére a másik főszervező Fórizs Lajos így mutatott rá:
„Fontos, hogy ez a nap egy hallgatói kezdeményezésből nőtte ki magát sikeres rendezvénnyé, így valóban a diákok igényeit közvetíti.”
Hozzátette, az is rengeteget számít, hogy az ágazat nagyon jól reagált az ötletükre. „A megkeresett cégek meglátták benne a lehetőséget, és a visszatérésük, valamint a számuk növekedése azt jelzi, hogy meg is találták azt, amit keresnek a rendezvényen.”
Az Ybl Szakmai Nap történetét és új szemléletben történő újjászervezését ebben a cikkünkben írtuk meg két évvelezelőtt, a tavalyi sikereit pedig itt mutattuk be.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.