A szervezetet négy éve irányító elnököt egyhangúlag erősítették meg a pozíciójában.
Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) szerdán megtartotta az éves közgyűlését. A szervezet fővárosi székházában tartózkodás és ellenvélemény nélkül további négy évre megválasztották Koji Lászlót az elnöki pozícióba. A szakember 2015 óta vezeti a szövetséget.
Koji László május végéig összehívja az eseményen szintén megújított elnökség alakuló ülését, ahol megválasztják az ÉVOSZ alelnökeit.
Az elnök újraválasztása előtt beszámolt az ÉVOSZ tavalyi szakmai munkájáról. Sikereként értékelte a kormányzat által elindított támogatási forrást, és azt is hogy a nagyvállalatokat támogató program az építőipari cégek számára is megnyílt. További fontos eredményként utalt az ÉVOSZ javaslatait tükröző szakképzési stratégiára, amit a kormány is elfogadott, és ami által szakképző központokat lehet majd létrehozni.
A szövetség munkáját elemezve külön kiemelte a magasépítési tagozat munkáját, mely egy színvonalas ajánlási rendszert hozott létre a nagyértékű szerződések megkötéséhez. A tavalyi év eredményeként szólt a tűzvédelmi tagozat megalakulásáról is.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.