Bivalyrezervátumon kezdték a hetet a Szabadics Zrt. által támogatott programban a gyerekek.
Idén másodszor tartották meg a II. Kis-Balaton Építő Táborba (lapunk az első táborról is beszámolt májusban), melyet a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park, a Szabadics Zrt. és a Szabadics Alapítvány közösen szervezett meg.
A természetes környezetben, a Fekete István-regényeket megidéző vidéken szervezett építőtábort tavaly rendezték meg először. Az alapítvány által működtetett Holnapocska Tábor keretében megrendezett tábor célja az, hogy nyaranta lehetőséget teremtsen a gyerekeknek, hogy megtapasztalhassák természetvédelmi környezetben az alkotás érzését, miközben többek között rezervátumokés a Kis-Balaton közelében dolgoznak és pihennek.
Láng István, az OVF vezetője szerdán a tábor bejárása alkalmából tartott rendezvényen elmondta: nagyon fontos, hogy a gyerekekben kialakuljon a munka becsülete, illetve szavaiból az is kiderült: tapasztalataik szerint, akik jó körülmények között belekóstolnak vízügyi munkába végeznek, gyakran az ágazatban találják meg a jövőjüket. A vezető megköszönte a Szabadics Alapítványnak és a vállalatnak magának is a munkát.
Nagyon nagy megtiszteltetés a nemzeti parknak, hogy helyszínéül szolgálhat a tábornak – mondta el Puskás Zoltán igazgatóságvezető.
A virtuális valóságból, a mobiltelefonok világából sikerül legalább egy pár napra kiszabadítani a fiatalokat,
– fejtette ki.
Visszaemlékezett arra, hogy hétfőn a gyerekek a kápolnapusztai bivalyrezevátumban voltak, ahol értékes feladatokat végeztek el. Hozzátette: a nemzeti park évről évre folytatott környezeti nevelési programjának is részeként kezelik az építőtábort, az erdei iskolákkal hasonló módon.
Kovács Tamás a Szabadics Zrt. vezérigazgatója és az alapítvány kuratóriumi tagja párhuzamot vont az építőtábor jótékony tevékenysége és a cég projektjeinek szervezése között. Ezt követően kifejtette, hogy az építőtábor esetében megvoltak azok a kiváló célok, amiket a nemzeti park és az OVF vezetői is elmondtak felszólásaikban, az alapitvány és a vállalat pedig megpróbálja megteremteni ezek megvalósulásának lehetőségét.
Elmondta még: amikor két éve létrehozták a Szabadics a Gyermekekért Alapítványt, pontosan azt a célt tűzték ki, hogy azokat a gyermekjóléti és -egészségi célokat tudják intézményesíteni, melyeket addig is végeztek a vállalkozásnál.
A cég a jövőben is folytatni fog minden olyan kezdeményezést, ami a fiatalság és a gyermekek érdekében történik
- ígérte meg.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.