A konferencia a tervezői és kivitelezői oldalt is figyelembe véve a villamos szakág innovációit helyezi előtérbe.
Ma került sor az IDEA Electric 2019 elnevezésű nemzetközi villamosmérnök konferencia megrendezésére Kecskeméten. A tavasszal második alkalommal életre hívott IDEA 2019 Conference után ez a rendezvény is a Magyar lnnovatív Építőipari Nyílt Klaszter (MIÉNK) szervezésében, a Magyar Mérnöki Kamara Elektrotechnikai és Épületvillamossági Tagozatával együttműködve valósult meg.
A rendezvényt többek közt olyan nagy cégek támogatják, mint a Siemens, a Schneider, a Legrand, a Tungsram, a Provim, a BIM Design Kft. és a KÉSZ Csoport.
Az eseményt megnyitó Kun Gábor, a Magyar Mérnöki Kamara Elektrotechnikai Tagozatának elnöke lapunknak nyilatkozva elmondta, hogy az IDEA Conference kialakuló hagyományát folytatva a korábbi két rendezvény tartószerkezeti irányultságától eltérően a mai eseményen az épületvillamossági szakágra helyezik a hangsúlyt.
A Tagozat elnöke kifejtette, hogy a mai konferenciát többek közt az hívta életre, hogy időszerű volt egy olyan platformot megteremteni, amely teret biztosít az épületvillamosság területét érintő aktuális kérdések megvitatására a tervezői és kivitelezői oldalt is beleértve.
Az IDEA Electric 2019-nek egy másik fontos funkciója is van a témát érintő területek bemutatásán túl: a konferencián való részvételt a Magyar Mérnöki Kamara a továbbképzési rendszerében a jogosultsággal rendelkező mérnökök akkreditált szakmai továbbképzésként ismeri el. A jogosultsággal rendelkező mérnököknek évente egyszer kell egy kötelező továbbképzésen részt venni, hogy ez a jogosultság fennmaradjon. Az IDEA Electric beilleszkedik ebbe a kötelező továbbképzési rendszerbe, tehát aki ezen részt vesz, annak a Kamara elfogadja a továbbképzési kötelezettségét – tette hozzá Kun Gábor.
Az lDEA Electric 2019 konferencián különféle innovatív eljárásokat és projekteket ismerhet meg a közönség, ahol az előadások mellett szakmai bemutatók és workshopok segítenek elmélyülni a témában. Sor kerül többek közt a BIM (Building Information Modeling) bemutatására a villamos tervezés területén a BIM Design Kft. tolmácsolásában, de a Smart City projektben rejlő lehetőségeket is megismerhetik az érdeklődők a Tungsram előadásában.
A workshopokon olyan témákkal találkozhatnak testközelből az érdeklődők, mint például az energetikai szektor innovációi, vagy az intelligens otthonok szempontjai.
A konferencia elnevezéséül választott mozaikszó értékeit - lDEA: lnnovation, Design, Engineering and Architecture - ezúttal is érvényesíti a rendezvény, nem csupán a mérnöki munkát, hanem a mögötte megjelenő mérnök-egyéniségeket is bemutatva.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.