A vállalat ezzel tovább bővíti tevékenységi körét a földgáz-alapú és megújuló energiatermelésben.
Újabb tagvállalattal és egyben új üzleti területtel is bővítette portfólióját a KÉSZ Csoport. A Greenergy Csoport akvizíciójával – a Greenergy menedzsmentjének részvételével – a vállalat az energetika területére is belép, és tovább bővíti tevékenységi körét a földgáz-alapú és megújuló energiatermelésben.
A Greenergy cégcsoport, mint energiaszolgáltató, kapcsolt villamos- és hőenergiát termelő kiserőműveket, valamint megújuló energiára épülő energetikai projekteket fejlesztő és üzemeltető cégcsoport. A Greenergy által kezelt portfólió mérete jelenleg 60 MW.
A vállalat alaptevékenysége a gázmotorokkal történő kapcsolt villamos- és hőenergia-termelésre épül.
A kapcsolt villamosenergia- és hőtermelés legfontosabb előnye a magas energetikai hatásfok. Ez annak köszönhető, hogy itt a hagyományos hőerőművekkel ellentétben a villamosenergia-termelést kísérő hulladékhő nem kerül kibocsátásra a környezetbe, hanem hasznosításra kerül távfűtésekben, nagyobb intézményekben vagy ipari fogyasztóknál.
A társaság megújuló energiatermeléssel is foglalkozik, több szélerőművet és biomassza alapú hőtermelő eszközt üzemeltet, valamint karbantartó tevékenységet is végez az általa felügyelt eszközökön. A cég alapításától kezdve elkötelezett a tiszta technológiák, az integrált szolgáltatások és a fenntartható környezet iránt.
Nem lesz ez másként a KÉSZ Csoport irányítása alatt sem, továbbra is fókuszba helyezik a környezetvédelmet és a zöldenergiát a hosszú távú fenntarthatóság érdekében.
Ezen felül a Greenergy saját kereskedő céget és virtuáliserőmű-rendszert is létrehozott, mely képes arra, hogy több, decentralizáltan elhelyezkedő kiserőművet összefogjon és irányítson, és együttesen elérje azt a „kritikus méretet”, mellyel képes sikeresen részt venni az Európában egyedülálló ko-generációs erőművekkel történő rendszerszabályozásban, melyben csak a magyarországi erőművek működnek közre.
„A Greenergy több ponton is kapcsolódik a KÉSZ Csoport tagvállalatainak tevékenységéhez. Azon túl, hogy a saját beruházásaink esetében megújuló energiát tudunk használni, ezek a megoldások a partnereink fenntarthatóságát és üzleti versenyképességét is segítik majd.” – mondta el Vida Tamás, a KÉSZ Csoport vezérigazgatója.
Az akvizíciót követően az energiatermelő vállalkozás szorosan együttműködhet a KÉSZ Csoport tagvállalataival, kiemelten az ipari technológiákra specializálódott MATECH Kft.-vel, valamint a villamosipari fővállalkozóként tevékenykedő Provim Kft.-vel. A tagvállalatok mind szorosabb együttműködésének köszönhetően – az új terület bevonásával – a cégcsoport várhatóan még magasabb szintű és tartalmában is bővebb szolgáltatást tud majd nyújtani megrendelői számára.
„A tranzakció olyan stabil finanszírozási hátteret képes biztosítani, amely lehetővé teszi, hogy a korábban tapasztalható mérsékelt és opportunista növekedést felváltsa az energiapolitikához igazodó tudatos üzleti tervezés, továbbá a szinergiák kihasználásával újabb befektetésekre kerülhet sor a regionális energetikai infrastruktúra területén.” – mondta el Dajbukát László Levente, a Greenergy Csoport vezérigazgatója.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.