A nyertes pályázók értékes pénzjutalomban és a Marketnél eltölthető szakmai gyakorlat lehetőségében részesülnek.
Idén ősszel ismét egyetemisták jelentkezését várja a Market Építő Zrt. a Market 21 Days elnevezésű szakmai kihívásra – derült ki a vállalat keddi sajtóközleményéből.
A kifejezetten mérnökhallgatóknak kiírt pályázat keretében egy maximum 100 négyzetméter területű, meghatározott funkciójú épületet kell BIM rendszert alkalmazva megalkotniuk a résztvevőknek, amelyre három hét, azaz 21 nap áll a rendelkezésükre.
A BIM-rendszer (Building Information Modelling) szakmai népszerűsítését az innovációs törekvések részeként már évekkel ezelőtt zászlajára tűzte a Market Építő Zrt., és 2019 szeptemberében ennek apropóján hirdette ki először a Market 21 Days elnevezésű pályázatot.
Akkor öt magyar és egy külföldi egyetemről érkeztek az indulók, akik közül az első három helyezett értékes pénzjutalommal, valamint gyakorlati lehetőséggel gazdagodott – olvasható a vállalat sajtóanyagában.
A Market Építő Zrt. alapítása óta elkötelezett a fiatal tehetségek szakmai támogatásában és karrierjük beindításában:
„A pályázat segítségével szeretnénk népszerűsíteni a BIM-et és rávilágítani a rendszer használatának fontosságára. Célunk, hogy az építőipar szereplőivel minél szélesebb körben megismertessük a BIM nyújtotta lehetőségeket és előnyöket.
Huszonegy nap alatt a fiataloknak betekintést tudunk nyújtani a mérnöki feladatok sokszínűségébe és a különböző szakági munkák összehangolásába. Két évvel ezelőtt rendkívül tehetséges fiatalokat ismerhettünk meg a három hét alatt, bízunk benne, hogy idén még többen kedvet kapnak, és vállalják a kihívást” – nyilatkozta Báthory Balázs, a Market Építő Zrt. innovációs vezérigazgató-helyettese.
A versenyre fővárosi és vidéki, valamint külföldi egyetemek építészmérnöki, építőmérnöki, gépészmérnöki és villamosmérnöki képzésén tanuló, aktív státusszal rendelkező hallgatók jelentkezhetnek.
A feladat komplexitását tekintve célszerű a – leginkább interdiszciplináris – csapatok jelentkezése. A pályázat nyelve kizárólag magyar.
A feladat két részből áll:
az első részben a hallgatóknak 3D-ben kell megtervezniük egy a pályázat indulásakor megadott funkciójú épületet, míg a második részben a BIM gyakorlati felhasználására kell fókuszálniuk.
Az első részfeladat határideje október 8., amikor a pályázati anyagok egy részét kell feltölteni, a végső határidő pedig október 17., amikor a fennmaradó anyagokat.
Az első három helyezett (csoportos vagy egyéni) egy hónapos szakmai gyakorlatot tölthet a Market Építő Zrt.-nél vagy annak valamely leányvállalatánál, valamint jelentős pénzbeli jutalomra is számíthat.
A díjazás az alábbiak szerint történik: a harmadik helyezett 600.000 Ft, a második helyezett 1.000.000 Ft, a nyertes pedig 1.500.000 Ft pénzjutalomban részesül. A díjazás csapatonként értendő.
A pályamunkákat egy ötfős zsűri fogja elbírálni, akik kiválasztásakor fontos szempont volt, hogy különböző területek szakembereiként komplexen tudják értékelni a munkákat, tehát azok formailag és tartalmilag egyaránt megfeleljenek a követelményeknek.
A zsűri tagjai: Báthory Balázs, a Market Építő Zrt. innovációs vezérigazgató-helyettese, Laurinyecz Anita, a Market Építő Zrt. BIM koordinátora, Grátzer Szabolcs, a Market Építő Zrt. tervezési osztályvezetője, BIM manager, Karcag Kristóf, a Market Építő Zrt. kivitelezési főmérnöke és Keszthelyi Kristóf, a Lean Tech Mérnökiroda Kft. ügyvezető igazgatója.
A pályázati anyagokat szeptember 27. és október 17. között lehet benyújtani, további részletek a pályázat weboldalán érhetőek el.
A SZABADICS Cégcsoport megerősítette fenntarthatósági elköteleződését: a 2024-es CSRD önnyilatkozat verifikációja után hároméves, átfogó stratégiát alkotott, melyben nemcsak célokat, hanem konkrét lépéseket is meghatározott.
Az atomerőmű nem „polctermék”, azaz a terveket nem lehet csak úgy lekapni a polcról, országonként eltérők a követelmények és mások a telephelyjellemzők. A terveket minden esetben a helyi adottságokhoz hozzá kell igazítani. Ezzel összefüggésben igazolni szükséges, hogy az erőmű tervei megfelelnek a nukleáris biztonsági követelményeknek. Alapvető eszköz erre a célra a biztonsági elemzés, az ezzel kapcsolatos feladatokat a Paks II. projektben a Nukleáris Osztály szakemberei végzik.