Az Irányi Palota „Az Év Irodaháza” kategóriában, míg a Bánáti + Hartvig Építész Iroda „Az Év Környezettudatos Irodája” kategóriában tarolt a szakmai megmérettetésen.
Idén 12. alkalommal adták át Az Év Irodája díjait egy nagyszabású dizájnkiállítással egybekötött gála keretében a Millenáris Parkban, ahol Magyarország 2021-es legjobb irodáit, irodaházait és közösségi tereit díjazta a szakmai zsűri.
Korábban már beszámoltunk arról, hogy két EB HUNGARY INVEST Kft. által kivitelezett projektet jelöltek a díjra. A verseny honlapján található információk szerint mindkét épület díjat nyert.
Az Irányi Palota munkálatai során a vállalat – egyebek mellett – bontási, zsaluzási, állványozási, ács-tetőfedő, bádogozási munkákat, továbbá a nyílászárók cseréjét, a szigetelést és a belsőépítészeti munkákat végezte el. Az épületet nem bontották le, hanem megtartottak mindent, ami használható és szép: gerendák, bontott téglafalak, lépcső, korlát, homlokzatok, látszó betonfelületek, fa nyílászárók eredeti minta szerinti újból gyártása. A helyiség jelenlegi bérlője a Publicis Groupe.
A komplexumban egyebek mellett bálterem, break-out és kollaborációs terek, kávézó, élmény konyha, pince, játékterem, süket szoba, vetítőterem, workshop helyiség, mozi, teakonyhák, konferenciaterem, hencsergők, udvar, teraszok, erkélyek, rendezvényterem, tárgyalók, campus bench, galéria és kiállítóterem kapott helyet.
Erdei Z. József, az EBH INVEST ügyvezetője kiemelte: „Külön köszönöm valamennyi munkatársam és a projekt összes alvállalkozójának, beszállítójának munkáját, akik tevőlegesen részt vettek Az Év Irodaházának elkészültében.”
A Bánáti + Hartvig Építész Iroda belsőépítészeti munkáinak generálkivitelezése a körforgásos építészet jegyében zajlott. A renováció során feltárult felületek bontott állapotukban maradtak: a betongerendák nem kaptak borítást, a nyers téglafalakra nem került festék. Ez amellett, hogy a fenntartható építészet elveit követi, az épület történetébe is betekintést enged, valamint karakteres esztétikát is teremt.
Több, bontásra került építőelemet – akár eltérő funkció szerint – visszaépítettek az épületbe. Így kevesebb új építőanyag felhasználására volt szükség. A külső nyílászárók azonban már nem feleltek meg az energiahatékony szigetelés elvárásainak, ezért ki kellett cserélni őket.
Erdei Z. József szerint az építész iroda új székhelyének kialakításakor az volt az egyik legnagyobb kihívás, hogy a korábbi épületből egy nem szokványos, az industrial látvány-kialakítások között is sok egyedi megoldást tartalmazó formavilágot kellett megalkotni.
A teljes díjazotti lista itt olvasható:
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.