A Magyar Építő Zrt. kivitelezésével megvalósult épület az első díjat nyerte el, így képviselheti Magyarországot a World Street Journal által támogatott FIABCI World Prix d’Excellence nemzetközi nívódíj versenyen is.
Kiosztották a FIABCI Hungary Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázat díjait. A Párizsi székhelyű Nemzetközi Ingatlani Szövetség, a FIABCI fő célja, hogy a szakmát elméletben és gyakorlatban is fejlessze, nemzetközi szinten mutassa be az ingatlanfejlesztési eredményeket és üzleti kapcsolatokhoz juttassa az ingatlanfejlesztésekkel foglalkozó szakembereket.
A FIABCI Hungary idén huszonnegyedik alkalommal rendezte meg a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázatot. A pályaművek fogadása idén szeptemberben, bírálata októberben és az eredményhirdetés november 28-án történt meg.
Az epiteszforum.hu cikke szerint idén 12 műfajban indultak a versenyzők, ezek mindegyikénél született kategória győztes. A hazai szakmai szervezetekből és nemzetközi szakemberekből felállt zsűri kiosztott több különdíjat is, amelyekből szintén 12 elismert alkotás részesülhetett idén.
A verseny legkiemelkedőbb elismerése a FIABCI Hungary I., II., és III. díja, a pályázat nyertesei pedig jogosultak Magyarországot képviselni a World Street Journal által támogatott FIABCI World Prix d’Excellence nemzetközi nívódíj versenyen is.
A kategóriák összesített versenyében a Fiabci Hungary díjak az alábbiak szerint alakultak:
I. díj - Magyar Zene Háza
II. díj - A turai kastély felújítása
III. díj - A Postapalota felújítása
A Magyar Zene Háza különleges épülete a Liget Budapest projekt keretében, a japán sztárépítész, Sou Fujimoto tervei alapján a Magyar Építő Zrt. kivitelezésével valósult meg.
Az egyedi kialakítású épület már számos építészeti díjat nyert, legutóbb az amerikai építész szakmát varázsolta el a Magyar Zene Háza, ugyanis a tengerentúl legrangosabb építészeti megmérettetésén, az Architecture MasterPrize (AMP) versenyén elnyerte az Architectural Design of the Year elismerést.
Az építészekből, művészekből, kurátorokból, egyetemi oktatókból álló zsűri az elbírálás során a városligeti épület inspiráló és innovatív jellegét emelte ki.
A Magyar Zene Háza nemcsak Magyarország legtöbbet díjazott fejlesztése lett, hanem Európa egyik legelismertebb épületévé vált és a tengerentúlon is bekerült a legjobbak közé.
- írja a ligetbudapest.hu.
Az Irodaház kategóriát az MNB által felújított Postapalota, egyébként több funkciót is magában foglaló épülete és rehabilitációja nyerte. A MNB Ingatlan Kft. beruházásában, az új nevén Buda Palotaként emlegetett épület komplett belsőépítészeti, restaurálási munkálatait a Market Építő Zrt. végezte el, míg az első ütem során megvalósult feladatokért a Magyar Építő Zrt. felelt.
Lakóépület kategóriában a Jász utca 72. szám alatti, a CÉH Tervező, Beruházó és Fejlesztő Zrt. és a ZACC ÉPÍTÉSZIRODA Kft. által tervezett önkormányzati, 35 lakásos társasház nyert. Szálloda kategóriában a turai kastély rehabilitációja nyert, melynek tervezésében a TSPC Kft., a BSE Plan és a fogadóépület tekintetében a PLANT - Atelier Peter Kis vett részt.
Örökségvédelem kategóriában a Mohácsi Selyemgyár rehabilitációja kapott elismerést a Dombai Építésziroda tervezésével, Művelődés és Környezettudatos kategóriában pedig a Magyar Zene Háza vihette haza a díjakat, melynek tervezője Sou Fujimoto, magyar részről pedig az M-Teampannon Kft. volt.
Az Egyházi építmények között a Robert Gutowski Architects tervezte pátyi Szent II. János Pál pápa templomot díjazta a zsűri. A Közlekedési projektek kategóriát a Tisza-tavi kerékpárút és hidak fejlesztése beruházás nyerte a Speciálterv Építőmérnöki Kft. tervezésével.
További kategória volt a Sport és rekreáció, ahol a BORD Építész Stúdió debreceni Aquaticuma kapott elismerést, a Városfejlesztések között pedig a Kőszeg belvárosában található több műemléki épület, nemzeti Kraft-program keretében történő rekonstrukciója nyert.
Az utolsó két kategória még a Vegyes funkciójú épületek és az Egyedi kategóriába nem sorolható fejlesztések csoportja volt. Elsőben a Green Court Offcie/Green Court Residence csoportja vehette át a díjat: a Green Court Office a DPi Design Kft. tervei, míg a Green Court Residence a Bánáti + Hartvig Építésziroda tervei szerint készült. Az Egyedi kategóriába nem sorolható fejlesztések között a Hungexpo együttesének Finta Studio által tervezett fogadóépülete lett kitüntetve.
Az est során az egyes szervezetek kiosztották különdíjaikat is:
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.