A következő három évben több mint száz milliárd forintot fordít a kormány börtönépítésre. Az építkezés gyorsítása érdekében az ügy nemzetgazdasági szempontból kiemeltté nyilvánítását tervezik.
Nemzetgazdasági szempontból kiemeltté nyilvánítaná a kormány a büntetés-végrehajtási intézetek férőhelybővítését egy rendelettervezet szerint - számol be csütörtöki számában a Magyar Hírlap. Ez a lépés a Bátonyterenye, Békés, Csenger, Heves, Kemecse, Komádi, Komló, Kunmadaras és Ózd területén végzendő fejlesztéseknél gyorsítaná az ügyintézést.
Az új objektumok 4500 hellyel növelik a kapacitást, és új munkahelyeket is teremtenek. A kormány az idén 1,2 milliárdot, jövőre 30 milliárdot, 2018-ban 51 milliárdot, 2019-ben közel 20 milliárd forintot fordít a célra.
Az indokolás szerint a kabinet már korábban áttekintette a feladatokat, és a szükséges forrásokat is biztosította, a végrehajtás ütemezése miatt viszont szükség van arra, hogy a hatósági ügyintézést felgyorsítsák.
A kabinet még márciusban döntött arról, hogy 2019-ig folytatódik a fejlesztési program.
A végéhez közeledik Balatonfüreden a személyhajó kikötő megközelítését szolgáló bejáró móló és vitorlás kikötő átfogó felújítása. A modernizáció során a STRABAG szakemberei egy hazánkban még újdonságnak számító amerikai partfalépítési technológiát is alkalmaztak a Balaton medrében, ezenkívül megerősítették és kiszélesítették a mólót, megújultak a közművek, valamint a vitorlás kishajó kikötő.
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.