A 2007-ben újra beinduló Márka dinamikus növekedése elengedhetetlenné tette a saját termelést, a 3 milliárdos beruházással a román, a horvát és a szerb piac is célkeresztbe kerül.
Új üzemet épít Bács-Kiskun megyében, Lajosmizse mellett a Márka Üdítőgyártó Kft. – értesült a Népszabadság. A lap információi szerint a Márka-üdítőitalokat készítő cég már elkezdte a 10 ezer négyzetméteres építkezést, jövő nyár elején a termelés is elkezdődik. Az üzem éves kapacitása 55 millió kétliteres palack megtöltésére lesz elegendő, a beruházás 50 új munkahelyet teremt.
A rugalmasság is nő, a célpiacok is bővülnek
A magyar vállalat eddig jellemzően bérgyártásban állíttatta elő az üdítőket, ám a termékei iránti kereslet növekedése elengedhetetlenné tette a saját termelést. A beruházással a piac által elvárt gyártói rugalmasság is nő: azaz a termékpaletta fejlesztésében jobban és hamarabb tud a vásárlói igényekre reagálni a Márka.
A mostani fejlesztésükkel újabb országok piacait célozzák meg, emiatt önálló képviselet kiépítésén dolgoznak Romániában, Horvátországban és Szerbiában is.
A 3 milliárd forintos projektet önerőből, pályázati forrásból és az MNB által útjára bocsátott Növekedési Hitelprogramból fedezik. A cég első betelepülőként érkezik a Lajosmizse melletti felsőlajosi ipari parkba, ezért a közművesítést és egyéb fejlesztést maguknak kell megoldaniuk.
Így támadt fel a Márka
A Márka-üdítőket hazai gyümölcsalapanyagból Kállay Miklós és Sárkány Péter feltalálók receptúrája alapján készítették el 1973-ban. A szőlőízű Márka-üdítő országosan elterjedt, ám később teljesen eltűnt a piacról. A gyártás és a márkanév joga 2007-ben került jelenlegi tulajdonosához, a családi vállalkozásként működő Márka Üdítőgyártó Kft.-hez, aki sikeresen újjáélesztette.
A 2010-ben még csupán 500 millió forint árbevételt elérő társaság tavaly 2,6 milliárdos forgalomig jutott, idén közel 3,5 milliárd forintot célzott meg.
Egy óriásberuházást dokumentálni mindig különleges élmény, kiváltképp, ha olyan perspektívából lehet bemutatni, amilyenre korábban nem volt lehetőség. A Paksi Atomerőmű feletti légtérzár miatt a Radnóti-vers sorai esetünkben kissé sántítanak: mi nem repülő-, hanem emelőgéppel emelkedtünk az atomerőmű-építkezés fölé. A látvány így is lélegzetelállító volt.
Nemcsak beruházóként, hanem generálkivitelezőként is részt vesz a SZABADICS Építőipari Zrt. Balatonföldváron a Regatta Residence projekt megvalósításában. A 39 lakásos prémium lakópark építésének egyik legfontosabb szakaszát, a vasbeton szerkezet építését is saját leányvállalati háttérrel, a SZABADICS Szerkezetépítő Kft.-vel valósítják meg.