A Korintosz kivitelezésében helyreállított 114 éves épületben a helyi zsidóság téglákra vésett emlékeit is sikerült megmenteni.
Kisvárdán átadták a Rétközi Múzeum felújított épületét. A kisvárdai zsinagóga néven ismert épületet az esztergomi Korintosz Műemlékvédelmi és Építőipari Kft. újította fel két ütemben 13 hónap alatt egy 364 millió forintos beruházásban.
A Közbeszerzési Hatóság hirdetménye szerint a munkálatokban többek közt megújították a tetőszerkezetet és a homlokzatot, lecserélték a lemeztetőt, statikai megerősítést, vakolást, szigetelést végeztek.
A ma már múzeumként szolgáló, romantikus stílusú épület 1902-ben, Grósz Ferenc tervei alapján épült meg Kisvárda zsinagógájaként. A szon.hu azt írja, a kisvárdai zsidók elhurcolása idején az épület tégláiba belekarcolták, belevésték az áldozatok neveit és az elhurcolás dátumát, ezeket a kivitelezőnek sikerült megmenteni és láthatóvá tenni a munkák során. A tetőzet pikkelyes fedése miatt annak felújításához speciális szaktudás kellett, emiatt ezen a munkaszakaszon az ország legjobbjai közül kikerülő 16 bádogos dolgozott egyszerre.
A legutóbb 512 milliós árbevételt elérő Korintosz Kft. kifejezetten a műemlékek felújítására szakosodott, honlapja szerint a referenciái között többek közt az esztergomi és a nagyváradi vár, valamint a visegrádi Salamon-torony rekonstrukciója is ott van. A cég az elmúlt 25 év alatt 142 műemlék felújításán dolgozott.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.