A 13 ezer négyzetméteres komplexumban öt medence épül, ezer férőhelyes lelátóval, wellness részleggel, edzőtermekkel.
Bemutatták a nemzetközi versenyek rendezésére alkalmas szegedi uszoda tervezésére érkezett pályamunkákat. A nemzetközi tervpályázatra érkezett huszonegy munka közül a TSPC Mérnökiroda Kft. és a DPI-Design Kft. közös anyagát találta legjobbnak a zsűri. Az önkormányzat egy hónapon belül megköti velük a szerződést a továbbtervezésre, amelyre 210 nap áll majd rendelkezésre.
A város gazdasági alpolgármestere Szentgyörgyi Pál (MSZP) elmondta, az önkormányzat az engedélyes tervek elkészülte után választja ki a kivitelezőt. Az építkezés 2017 második felében indulhat, az uszoda 2018 végére készülhet el. A több év alatt várható 3,5-4 milliárd forintos költségre a város 3 milliárd forintot már elkülönített.
A mintegy 13 ezer négyzetméteres épületben 50-szer 25 méteres versenymedence, egy 20-szor 12,5 méteres melegvizes tanmedence, egy 25-ször 15 méteres bemelegítő medence, egy kültéri résszel rendelkező melegvizes ülőmedence és egy kis hidegvizes medence kap majd helyet. A medencetérhez kapcsolódik wellness részleg, edzőtermek és egy ezer ember befogadására alkalmas nézőtér is.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.