Az új csarnok elsősorban a kézilabdás utánpótlásképzést szolgálja, de alkalmas kosárlabda- és röplabdamérkőzések megrendezésére is.
Átadták a több mint 650 millió forintból épített kézilabdacsarnokot a veszprémi Noszlopy Gáspár Gimnáziumban. Az utánpótlás számára épült létesítmény 1610 négyzetméter alapterületű, 7 méter belmagasságú, kézilabda-, kosárlabda- és országos szintű röplabdamérkőzésekre is alkalmas. A szabványos kézilabdapályát magában foglaló csarnokban a középvonal két oldalán egy-egy tornatermi gyakorlótér is kialakítható.
Az építtető a Diákok Egészségéért, Veszprém Kézilabda Sportjáért Közhasznú Alapítvány volt. A szervezet kuratóriumának elnöke, Juhász László elmondta, az építkezéshez több mint 200 millió forintot önerőből, míg további több mint 450 millió forintot TAO-támogatások által használtak fel.
A beruházásnak köszönhetően a szakemberek által kiválasztott kézilabdás fiatalok a gimnáziumban és a hozzá tartozó kollégiumban egy helyen tanulhatnak, edzhetnek és lakhatnak. Emellett a gimnázium többi diákja is a kor színvonalának megfelelő létesítményben végezheti napi testnevelést.
A beruházás a legsikeresebb magyar kézilabdacsapat városában valósult meg. A Veszprém férfi együttese 24-szeres magyar bajnok, 25-szörös kupagyőztes, a KEK-ben két aranyéremig, a Bajnokok Ligájában három ezüstéremig jutott.
Porga Gyula, Veszprém fideszes polgármestere az átadón kiemelte, a sport esetében fontos, hogy életutat is kínáljanak az iránta érdeklődőknek. Erre Veszprémben a kézilabdában minden feltétel adott: megvan az általános iskolai bázis, a középiskolai nevelés és az egyetemen is vannak lehetőségek. "Az évről évre gyarapodó tömegnek azonban szüksége van az olyan infrastrukturális fejlesztésekre is, mint ez az új csarnok" - fogalmazott a városvezető.
Tiszaújvárosban végez zöld beruházást a Mol Petrolkémia.
A BDPST Group projektjében egyszerre fókuszálnak az örökségvédelemre és az értékteremtésre.