A német SCS Stahlschmidt 800 négyzetméteres épülettel egészíti ki már meglévő gyárát, ezzel új munkahelyeket teremtve.
Az autóipari bowdeneket előállító, német tulajdonú SCS Stahlschmidt meglévő gyárát egy 800 négyzetméteres gyártócsarnokkal bővíti Tatabányán - mondta Tornyos István, a társaság ügyvezetője. Hozzátette, jelenleg két ezer négyzetméteres csarnokban folyik a termelés 350 alkalmazottal, a létszámot az év végére 30-40-nel bővítik. A cég idén és tavaly összesen 500 millió forintot meghaladó összeget költ a termelés és a raktárkapacitás bővítésére.
A nyilvános cégadatok szerint az SCS Stahlschmidt Cable Systems Magyarország Kft. nettó árbevételének több mint kilencven százaléka export értékesítésből származik. A társaság árbevétele egy év alatt húsz százalékkal nőtt, 2016 végére elérte a 3,7 milliárd forintot.
A Stahlschmidt csoportot 2015-ben vásárolta fel a Peter Möhrle Holding pénzügyi befektető társaság. A csoportnak Németországon kívül Kanadában, Kínában és Lengyelországban vannak autóipari bowdenekkel foglalkozó üzemei, összesen 1200 embernek adnak munkát.
A történelmi városközpontban található mentőállomás épületei jelentős beavatkozást igényelnek, ezért teljes körű felújítást készítenek elő. A munka minden szakágra kiterjed.
A Városház tér meghatározó történelmi épülete átfogó felújításon eshet át, amelynek eredményeként a kerület egy korszerű, akadálymentesített közösségi és egészségügyi funkciókat ellátó intézménnyel gazdagodhat, megőrizve az épület építészeti értékeit.