Több ezer gyerek tanulhat jobb körülmények között az elnyert 3 milliárd forintnyi támogatásnak köszönhetően.
A Gyulai Tankerületi Központ összesen csaknem 3 milliárd forintot nyert el fejlesztésekre, ebből 14 településen 16 általános iskolát és középiskolát újítanak meg - jelentette be Teleki-Szávai Krisztina tankerületi igazgató pénteken Dévaványán.
Az igazgató néhány fejlesztést részletezett is: 375 millió forint európai uniós forrásból újul meg a dévaványai Ványai Ambrus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola négy telephelye, összesen csaknem 12 ezer négyzetméteren. A tankerület emellett 355 millió forintot fordíthat két gyomaendrődi, egy körösladányi, egy köröstarcsai, egy mezőberényi és egy bucsai iskola felújítására.
A beruházások még idén ősszel elindulnak, a hat iskola esetében jövő őszre, a dévaványai intézményekben 2020-ra kell befejeződniük - tette hozzá Teleki-Szávai Krisztina. Az összeget energetikai korszerűsítésre, nyelvi laborok kialakítására, a mindennapos testneveléshez szükséges beruházásokra és eszközbeszerzésekre fordítják. A fejlesztések révén csaknem 2200 tanuló számára válik korszerűvé az oktatási környezet - mondta.
Valánszki Róbert (független), Dévaványa polgármestere örömét fejezte ki, hogy a település összesen 861 millió forint pályázati pénzt nyert el, amelyből egyebek mellett új bölcsődét, piaccsarnokot, kerékpárutat és üzemcsarnokot építenek.
A túlzott hierarchiától mentes, rugalmas szerkezetre, több évtizedes szakmai rutinra és az egész országot lefedő gyártókapacitásra alapozza sikereit az EuroAszfalt Kft., amelyet ezúttal a műszaki igazgatója segítségével mutatunk be. Tompos Attila egy folyamatosan változó mátrixként látja az útépítést, amelyben szerinte igenis megteremthető a fiatalokat megszólító vonzerő.
A NIF Zrt. megbízásából a STRABAG Építő Kft. és a Duna Aszfalt Zrt. konzorciuma építi az M6-os autópálya Bóly és horvát határ közti mintegy 20 kilométeres szakaszát, melynek különböző alprojektjeiről lapunk is rendszeresen beszámol. A Strabag Facebook-oldalán tett közzé egy videót, melyben azt mutatja be, hogyan működik az a Szajkra telepített félig mobil aszfaltkeverő, amit kifejezetten az építkezéshez telepítettek a Baranya megyei helyszínre. Többek között kiderül: a félmobil kialakítású létesítmény előnyei közé tartozik az is, hogy nem igényel alapozást, így relatíve könnyen, gyorsan szállítható, valamint telepíthető különböző helyszínek között.