17 új telket alakítanak ki jövő őszre, azok nagy részére a bérlők már bejelentkeztek az önkormányzatnál.
Bővítik a táti ipari parkot - közölte Turi Lajos, a Komárom-Esztergom megyei település polgármestere. Tájékoztatása szerint a beruházás forrásául szolgáló 304 millió forintot a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) pályázatán nyerte el az 5300 lakosú település.
A kisváros ipari parkjában 51 ezer négyzetméteren 17 közművesített telket alakítanak ki új vállalkozások letelepítésére. Az önkormányzati tulajdonú ingatlanon kialakított telkeket belső úthálózat köti össze, megépül a közvilágítás és az áramvételezéshez szükséges kábelhálózat, valamint a víz- és szennyvízvezetékek és a csapadékvíz-elvezetés műtárgyai.
A polgármester elmondta, a beruházás 2018 őszén zárul, de már az indulásnál nyolcvan százalékos a terület foglaltsága. Az értékesítésről szerződést kötnek az új betelepülőkkel, akik öt évig bérleti díjat fizetnek, amelyet az állam kap meg. Ezt követően tulajdonukba kerül a telek, a maradványösszeget pedig az önkormányzat költségvetésébe fizetik be.
Gróf Széchenyi István kora óta nem volt példa ilyen mértékű fejlesztésekre a nemzeti emlékhellyé nyilvánított kastély-együttesben.
A DOMINÓ Kft. és a Held Kft. kivitelezésében egy közel 2000 négyzetméteres új épülettel bővíti szolgáltatásait a tatai Öreg-tó partján található Hotel Gottwald, melynek speciális kialakítása során a MEVA sokoldalú zsalurendszerei és műszaki megoldásai is kulcsszerepet kaptak.