A város Vak Bottyán téri piacát teljesen átalakítják, fedett területen vásárolhatnak majd a helyiek.
Hamarosan új piacteret kap Dunaföldvár: a Tolna megyei városban mintegy 280 millió forintból építik át a piacteret, a már 2014-ben is felmerült projektet márciusban élesztette fel az önkormányzat. A munkálatokat a Bács-Kiskun megyei Soltút Kft. végzi el, a beruházás az uniós Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) támogatásával készül el - derül ki a közbeszerzési adatokból.
A jelenleg használt acélvázas kialakítású piactér helyén két különálló, oldalfal nélküli fedett részleget alakítanak ki. Emellett felépítenek egy irodai épületet, melyben egy akadálymentesített vizesblokk is helyet kap.
A Vak Bottyán tér burkolatát felújítják így a piaci napokon kívül rendezvények megtartására is alkalmas lesz a terület. Ezen felül 24 darab parkolóhelyet is kiépítenek, illetve járdákat is építenek. A tér nyugati oldalán futó 5111-es jelzésű út mellett pedig gyalogos sétányt építenek ki.
Egy év alatt kaphat majd új homlokzatot és tetőt a Veszprémi Törvényszék Várbörtön-szárnya, kiírták a közbeszerzést.
Szikszón építhette fel a Weinberg a higiéniai termékeket forgalmazó vállalat második hazai csarnokát.