A barokk stílusban épült kulturális intézmény rekonstrukciójára közel félmilliárd forintot különítettek el uniós forrásokból.
Eredeti műemléki jellegét megőrizve újul meg a szarvasi Tessedik Sámuel Múzeum – nyilatkozta vasárnap Roszik Zoltán igazgató. A békés megyei város és környéke régészeti, történeti, néprajzi, helytörténeti értékeit bemutató épületben a beruházás keretében
Több, eddig csak raktárként használt helyiséget alkalmassá tesznek a nagyközönség kiszolgálására, így a múzeum kiállítótere mintegy 250 négyzetméterrel bővül. A beruházás mintegy 472 millió forintból valósul meg az uniós Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) támogatásával, az munkálatok várhatóan áprilisban kedődhetnek meg.
Az 1791-ben épített, barokk stílusban kialakított műemléképület Tessedik Sámuel helyi evangélikus lelkész megbízásából készült el, az ország első mezőgazdasági iskolájaként épült fel.
A beruházás fő célja a turizmus támogatása: az épület belső részét, modern, átlátható stílusú bemutatótérként fogják átadni. Többek között egy ötezer éves neolitikumból származó szobrokat bemutató termékenységi galériát, egy rovásírásos emlékek kiállítására szolgáló tárlatrészt és egy mozitermet is kialakítanak a múzeumban.
A végéhez közeledik Balatonfüreden a személyhajó kikötő megközelítését szolgáló bejáró móló és vitorlás kikötő átfogó felújítása. A modernizáció során a STRABAG szakemberei egy hazánkban még újdonságnak számító amerikai partfalépítési technológiát is alkalmaztak a Balaton medrében, ezenkívül megerősítették és kiszélesítették a mólót, megújultak a közművek, valamint a vitorlás kishajó kikötő.
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.