A ZÁÉV egy 11 ezer négyzetméteres, legyező alakú épületet hoz létre, mely kapcsolódik a jelenlegi oktatási tömbhöz.
A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvosi Kara új Elméleti Tömbbel bővül, melynek péntek kora délután rakták le az alapkövét. Az egyetem orvoskari épületének kivitelezését a ZÁÉV Építőipari Zrt. végzi.
A felsőoktatási intézmény új egysége a Modern Városok Program (MVP) keretében készül el egy közel 11 milliárd forintos beruházásban. A nemzetközi szintű és hallgatóbarát campus ötszintes, legyező alakú épület lesz, amely kapcsolódik a jelenlegi oktatási tömbhöz.
Az eseményen Peresztegi Imre, a fővállalkozó ZÁÉV Zrt. vezérigazgatója a beruházás részleteiről szólva ismertette:
a több mint 12 ezer négyzetméter területű, az alagsorral és pincével együtt ötszintes épület a tervek szerint 2020 második negyedévére készül el.
Az elméleti tömb teljes környezete több mint 20 ezer négyzetméteren újul meg.
A pénteki projektindítón egy különleges alapkövet helyeztek el, amely a PTE 3D Központjában készült, háromdimenziós nyomtatással. Ezzel egyrészt utaltak a technika és a tudomány összefüggéseire, másrészt a felnagyított, emberi szövetstruktúrára emlékeztető felület az egyetem és környezete viszonyát, a kapcsolódások fontosságát szimbolizálja.
A sajtóesemény közleménye szerint az új épület tervezését több 21. századi intézmény inspirálta. A szintenkénti "open lab" architektúra és az épület kialakítása, a Janelia Research Campus (Howard Hughes Medical Institute, USA) és az új Max Planck kutató épületek (Németország) struktúráját ötvözi. A tervezést a TSPC Technical Supervision and Planning Consulting Hungary Kft. végezte.
A Magyar Kormány a Modern Városok Program keretében mintegy 25 milliárd forinttal támogatja a Pécsi Tudományegyetemet.
A további fejlesztésekről korábbi cikkeinkben számoltunk be, ezek szerint:
Már az általános iskola végén tudta, hogy építészmérnök lesz, egyenes úton haladt előre a pályán, és 17 évet töltött egy vezető építőipari cégnél, amikor úgy döntött, váltania kell. Rögtön egy óriás projekten kezdett dolgozni az otthonról hozott kitartás és maximalizmus értékeit szem előtt tartva.
Az irodák fölött egy-, két-, illetve háromszintes luxuslakásoknak is jutott hely, amelyek mélyépítési munkáit a HBM Soletanche Bachy végezte el.
Modern színházzal gazdagodik Debrecen a LATEREX Építő Zrt. és a TÁRS-95 Kft. konzorciumának munkája által.