Az épület régi karakterét és elveszett oromzatait is visszanyerte az Épkar és a Laterex munkájával, a mostani tanévben már ezer diákot szolgál.
Székesfehérváron szerdán átadták a Corvinus Egyetem új campusát. Az intézmény B épületét egy monarchia korabeli huszárlaktanya teljes felújításával hozta létre a Laterex Építő Zrt. és Épkar Zrt. A tavaly februárban elkezdett projekt a terveknek megfelelően az idei tanévkezdésre készült el, és mintegy ezer diák igényeit szolgálja ki.
A közel kétezer négyzetméteres téglaépületet anyagában és karakterében az eredeti állapotnak megfelelően őrizték meg, sőt, a megsemmisült oromzatait is helyreállították. Átalakításra került ugyanakkor a lépcsőház, az épületet liftekkel szerelték fel, a főbejárat pedig a délkeleti helyett az északnyugati szárnyba helyezték.
Az épületben az alábbi helyiségeket alakították ki:
Az épület átadóján Palkovics László innovációs és technológiai miniszter is részt vett. A tárcavezető hangsúlyozta, Székesfehérvár vállalati oldalról is jó környezetet kínál a képzéseknek. "A cégekkel együttműködve tud az egyetem előrelépni, és a duális képzésből olyan hallgatók kerülnek ki, akik értik a vállalatok életét" - tette hozzá.
A miniszter azt mondta, hogy Fehérvár a legsikeresebb az országban a duális képzés területén, amihez a Corvinus mellett az Óbudai Egyetem is hozzájárul.
Az építmény a hallgatók mellett a kutatókat is segíti, így vannak benne oktatói-kutatói bázisként szolgáló laborok is. A korábbi sajtóhírek szerint a Székesfehérvári Épületfenntartó és Hőszolgáltató (Széphő) Zrt. jóvoltából az épület rákapcsolódik majd a város távhőellátási rendszerére.
Az egyetemi épületté átépülő laktanya és az újonnan felépülő sportcsarnok közelében egy lakópark is épül: az első ütemében 199 lakással létrejövő Campus Sétány bokrétaünnepségéről itt írtunk.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.