Egy 15,5 milliárd forintos beruházásban építik ki Fejér megye új közlekedési központját.
Jelentős fejlesztést indul el Közép-Magyarországon: Bicskén közösségi közlekedési eszközöknek egy helyszínen megállót biztosító intermodális csomópont épül 15,5 milliárd forintos beruházásban.
A fejlesztés 12,1 milliárdos támogatással valósul meg, és még októberben aláírják a támogatási szerződést a Nemzeti Infrastruktúrafejlesztő Zrt.-vel – mondta el a projektről a napokban tartott helyszíni sajtótájékoztatón Palkovics László innovációs és technológiai miniszter. A projekt során a Fejér megyei városban:
Emellett a közúti közlekedésbe korábban soha be nem vont felüljárót is felújítják és átadják a forgalomnak, lakott területen kívülre telepítik a közrakodót, valamint vasúti aluljárót építenek, amivel a két városrész összeköttetésbe kerül. A fejlesztés 52 ezer ember közösségi közlekedését javítja.
Bálint Istvánné alpolgármester az eseményen üdvözölte, hogy a vasútvonal által kettészelt város a beruházást követően több ponton egyesülhet. Hozzátette még: a Bicske által elnyert uniós forrásból kerékpárút fejlesztést is megvalósítanak a közeljövőben, az új út pedig az átalakuló vasútállomásig vezet majd.
A BYD-gyár és az SZTE Science Park közelében több mint fél kilométeres szennyvízvezeték épül.
A nyolcemeletes épületben összesen 226 lakás kap helyet, különböző méretekben; a 15 perces város víziójához számtalan szolgáltatás tartozik.