A csarnokban 11 ezer négyzetméteren edzhetnek majd mintegy tízfajta sportág gyakorlói.
Békéscsabán új multifunkciós sportcsarnok és sportuszoda épülhet, a közbeszerzési ismertető alapján a projektekhez jelenleg keresik a tervezőt. A sportuszoda építése külön tervezési közbeszerzés tárgyát képezi. Az új sportcsarnokot a Gyulai út 34. szám alatt fogják megvalósítani. A Dobozi út és a Gyulai útközúti összekötésének kapcsolatos megtervezése is a beruházás részét képezi.
A sportcsarnok 11 ezer négyzetméteres területtel épül majd meg, amely kulturális rendezvények esetén 4000 fő, kézilabda, kosárlabda és röplabda sportrendezvények esetén pedig mintegy 3000-3500 fős lelátókialakítással (fix- és mobillelátók vegyes alkalmazásával, támlás felhajtható ülőkékkel) vehető igénybe. A mobillelátók elhelyezését követően a küzdőtérnek minimum egy kézilabdapálya méretűnek kell maradnia – biztonsági területtel, kispadokkal, egyéb versenyszabályzatok szerinti védőterületekkel együtt.
A küzdőtér nagysága megközelítőleg 2000-2400 m2 lesz, a játéktér mérete mobillelátók nélkül minimum 36 méter x 50 méter lesz.
A küzdőteret úgy alakítják ki, hogy a hosszirányra merőlegesen két kézilabda-edzőpálya elférjen egymás mellett. Ezeken kívül két röblabda-edzőpálya is helyet kap majd az épületben.
Az épület küzdőteréhez egy rakodási lehetőséget biztosító előtető is kapcsolódik majd, amely legalább egy kamiont képes fogadni és biztosítja a koncertek, kulturális rendezvények eszközeinek berakodási lehetőségét.
Az épületet annak megfelelően alakítják ki, hogy alkalmas legyen nemzetközi és hazai I. osztályú sportesemények lebonyolítására.
Az épület több sportágnak ad majd otthont, melyek közül kiemelt szerepet kap a kézilabda, a röplabda és a kosárlabda.
Ezeken kívül lesz alkalmas lesz még a tornasportok, az asztali- és lábtenisz, a futsal, a judo, a kick-box küzdősportok (ráterített szőnyegen) és vívás gyakorlására is. Az említett sportokhoz kapcsolódó sportesemények megrendezéséhez szükséges eszközök beszerzése és az épületen belüli tárolása is a tervezési feladat részét képezi. A beruházás keretében a különböző edzésmunkák elvégzésének biztosítását, például bordásfal-gyakorlatok, kötélmászás lehetőségét is biztosítani kell.
A rendezvények és a napi használati módok közötti átalakítást igénylő munka és időigényesség miatt a létesítményben minél nagyobb gépesítettséget terveznek. Az épületben továbbá „kulcsmentesség” kialakítását tervezik, a megfelelő jogosultságok kiosztásával. A lezárt területek közötti átjárhatóságot beléptetőrendszer kiépítésével fogják megoldani.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.