Az egyedi attrakciók révén Sóstó és Nyíregyháza turizmusa is hosszú távon profitálhat.
A Ke-Víz 21 Építőipari Zrt. kivitelezésével valósul meg a Nyíregyházi Állatpark új fejlesztése. A projekt során elkészül a jégkorszak interaktív állatbemutató I. üteme – derült ki az uniós közbeszerzési adatokból. A beruházás a Modern Városok Program keretében nyújtott támogatásból valósul meg mintegy 6,3 milliárd forintból.
A Nyíregyházi Állatparkba tervezett új komplexum minden elemében megvalósítja a program szerinti jégvilág széles körű, interaktív bemutatását. Illeszkedik a már kialakult állatkerti épített és természeti környezetbe, és folytatja a kialakult tematikus állatbemutatási elvrendszert. Emellett olyan élménydús, teljesen egyedi attrakciót nyújthat, amely tovább generálhatja az ide irányuló turizmust, így Sóstó és Nyíregyháza városa is hosszú távon profitálhat a fejlesztésből.
A beruházás egy több mint 236 ezer négyzetméternyi területen helyezkedik el, az új építésekkel megvalósul a jégkorszak épület, melynek nettó alapterülete összesen csaknem 5300 négyzetméter lesz, ezenkívül felépítenek egy takarmánykonyhát több mint 230 négyzetméteren, a külső kifutók pedig több mint 1800 négyzetmétert foglalnak el.
A főépület pince részében a meglévő jegesmedve és pingvin medence mellett egy új jegesmedve medence épül betekintő üvegablakkal.
A főépület földszintjén éttermet alakítanak ki látványkonyhával és fagylaltozóval, valamint itt helyezkedik el két látogatói tér és négy iroda szociális helyiségekkel.
A pingvinek kapnak egy belső kifutót, egy telelőt és négy elkülönítő helyiséget, valamint egy külső kifutót medencével. A jegesmedvék szintén gazdagodnak egy belső kifutóval, amely medencével ellátott, két külső kifutóval, továbbá egy elkülönítővel és öt box-szal. A már meglévő jegesmedve kifutót átalakítják.
Ezen a szinten helyet kap továbbá sirály és lúd, nyérc, valamint sarki róka kifutó, mindezekhez medencét is kapcsolnak.
Gondoskodnak még hat darab akváriumról és egy akvárium-panoptikumról biztonsági üveggel. Végezetül itt helyeznek el egy sarkvidéki klímakamrát, illetve mozgólépcső támogatja majd a látogatók közlekedését.
A takarmánykonyha épület pincéjébe két sókeverő medencét raknak, míg a földszinten alakítják ki magát a takarmánykonyhát. A főépület emeletén tíz gépészeti tér létesül öt darab, egyenként 100 kiloWatt teljesítményű gázkazánnal és 11 légkezelő szellőztető rendszerrel.
Tiszaújvárosban végez zöld beruházást a Mol Petrolkémia.
A BDPST Group projektjében egyszerre fókuszálnak az örökségvédelemre és az értékteremtésre.