650 négyzetméteres ipari csarnokot épít és egy a területen álló, jelenleg használaton kívüli irodaépületet alakít inkubátorházzá Békés vármegye névadó települése.
Helyi vállalkozások infrastruktúrafejlesztéssel járó nehézségeit kívánja átvállalni az önkormányzat az ingatlanfejlesztési projekt megvalósításával, amelyet 300 millió forint EU-s forrásból valósítnanak meg.
Egy saját tulajdonú telken nyolc, egyenként 81,5 négyzetméter alapterületű csarnokegységet építenek fel és felújítanak egy a helyszínen található, jelenleg kihasználatlan irodaépületet is.
2026 elején zárul majd az építkezés, aminek eredményeként a megépülő üzemcsarnokot vállalkozások részére szeretnék bérbe adni. A fogadóépület teljes tetőszerkezete a felújítás után alkalmas lesz napelemek telepítésére is, így annak hőenergia-igényét 50 százalékot meghaladó mértékben megújuló energiával lehet majd biztosítani.
A hamarosan kiírható közbeszerzés indoklásaként Kálmán Tibor polgármester elmondta, a városi inkubátorház jól működik, folyamatos a telt ház, ezért is vált szükségessé, hogy egy újabb csarnok épüljön.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.