Többek közt szigetelték az épületet, kicserélték a külső nyílászárókat, felújították a fűtési rendszert és a légtechnikát; ugyanakkor a lelátó székekkel bővült, és az épület környezete is korszerűsödött.
Ünnepélyes keretek között adták át a közelmúltban felújított városi sportcsarnokot kedden Pécsen. A pécsi sportolózseni építészről, Lauber Dezsőről elnevezett létesítményben a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében 2019 előtt elnyert 806 millió forintos támogatásból és további - egyebek mellett önkormányzati, sportegyesületi - forrásokból valósultak meg fejlesztések.
Az 1976-ban épült Lauber Dezső Városi Sportcsarnok Pécs legnagyobb, közel háromezer ültetett néző befogadására alkalmas fedett sportcsarnoka, amely a PVSK és a PEAC kosár- és kézilabdacsapatainak is helyszínt biztosít a hazai mérkőzések idején.
A munkálatok keretében szigetelték az épületet, kicserélték a külső nyílászárókat, korszerűsítették a fűtési rendszert és a légtechnikát, energiatakarékos világítórendszert építettek ki a küzdőtér fölé, akadálymentessé tették a bejáratot, modernizálták a mosdókat és napelemeket helyeztek el a lapostetőn. Emellett korszerűsítették az eredménykijelző rendszert, a lelátót, a nézők biztonságát szolgáló tűzjelző és füstelvezető rendszert, továbbá kisebb felújításokat végeztek az épület környezetében is.
A felújított épület keddi átadóünnepségén Péterffy Attila (Pécs Jövője), Pécs polgármestere kiemelte: az épületben eredetileg energetikai korszerűsítést terveztek, de az előzetes elképzelések általános felújítási beruházásokkal is kiegészültek, például a faborítású ülőhelyek helyett székeket építettek be.
Ferenczi-Kakas Marianna, a Baranya Vármegyei Kézilabda Szövetség elnöke elmondta, reméli, hogy a csarnok fejlesztése jövőre folytatódik, ugyanis a küzdőtér parketta-burkolatának cseréjét is elvégeznék TAO-forrás felhasználásával.
Megoldást kínál Rétság, Tolmács és a taváról ismert Bánk települések szennyvizének kezelésére az az átfogó infrastrukturális fejlesztés, amely tavaly nyáron kezdődött és a tervek szerint az év végéig elkészül. A beruházás lökést ad a térség gazdasági fejlődésének és környezetvédelmi hatása is jelentős.
Újabb modern, világítással és vízelvezetéssel ellátott sportpályák épültek a Magyar Labdarúgó Szövetség fejlesztési programjában, a Nemzeti Sportügynökség Nonprofit Zrt. közreműködésével. Négy borsodi településen a projekt segítségével a hátrányos helyzetű térségekben élők számára is 21. századi körülményeket teremtettek a mozgáshoz.