A bányászváros Kálvária-dombján kilátóteraszt alakítanak ki a nézelődéshez.
Új funkciót kap és megújul a dorogi magaslaton lévő aknatorony, amit 1981-ben a helyi bányászat megkezdésének 200. évfordulójára emeltek. Az önkormányzat 207 millió forintos uniós pályázati forrásból valósítja meg a beruházást.
A közbeszerzési tenderen a Belvárosi Építő és Szolgáltató Kft. adta az új turisztikai attrakció kivitelezésére a legjobb ajánlatot. Az átépítésről Madarász Tímea az önkormányzat sajtóreferense az MTI-nek azt mondta: törekedtek arra, hogy a torony szerkezetének minél nagyobb részét megtartsák.
A kilátóra vezető lépcsőket a város felőli oldalon a külső kontúrhoz illesztik és a 16 méter magas torony megmászása közben szintenként pihenőket alakítanak ki.
Az új szerkezetek acélból készülnek. Az építmény teljes acélszerkezete korróziógátlást és új, világos szürke mázolást kap, a jelenlegi kontúrfényeket megőrzik. A tornyot a teljes, 16,25 méteres magasságában kiesést gátló burkolattal látják el. Az új látványosság időszakosan működik majd.
Az új turistalátványosság, ami a tervek szerint egy év alatt készül el, kiegészíti majd a közeli Reimann Bányászattörténeti Múzeum által kínált élményt, ahol a szénbányászat 230 éves múltját mutatják be.
Dorog környékén egykor mintegy 36 kilométer hosszú alagúthálózatot használtak a szén szállítására. A járatok az Annavölgy, Csolnok, Dorog, Sárisáp és Tokod településhez tartozó bányákat kötötték össze. A második világháború idején az alagutak több ezer ember számára szolgáltak óvóhelyként.
A Szent János Kórház 26-os pavilonjának jelentős részét modernizálták és még folytatódik az építkezés.
Az előregyártott elemeknek és a precíz organizációnak köszönhetően rekord gyorsasággal halad a végső állapot felé a Zenit by Bayer beruházás.