Tavasszal kiválasztották a kivitelező céget, amely a szükséges kormányzati támogatások megérkezése után helyreállíthatja és korszerűsítheti a tűzben megsérült Tamási Termálfürdő épületét. Néhány nappal ezelőtt eldőlt az is, hogy ki nyerte a strand és környezetének felújítási munkálataira kiírt közbeszerzést.
Szinte napra pontosan három évvel ezelőtt, lángok pusztították el a Tamási Termálfürdő tetőszerkezetét, feltehetően egy elektromos zárlat nyomán. Akkor néhány hétre bezárták a népszerű pihenőhelyet, amelyet azóta is csak részlegesen használhattak a vendégek.
A tűzeset után az a döntés született, hogy nemcsak helyreállítják, de korszerűsítik és kibővítik a népszerű tolnai fürdőhelyet. A munkálatokat három ütemre osztották, amelynek során rögzítették, hogy megőrzik a 2011-ben elkezdett turisztikai beruházás alapvető célkitűzését, hogy a gyógyfürdő szolgáltatásait a kerekesszékes és mozgáskorlátozott vendégek is teljeskörűen igénybe tudják venni.
Három fejlesztési ütemben nyitányaként a szükséges helyreállításokat végezték el a gyógyfürdő épületén.
A II. ütembe a korszerűsítési és az épületeket érintő kivitelezési feladatokat sorolták. Míg a harmadikba a strand korszerűsítési, bővítési munkálatait összegezték.
Áprilisban jelent meg az uniós közbeszerzési értesítő hirdetményében, hogy a második ütemben a Tamási Gyógyfürdő tűzkár utáni helyreállítási- és rekonstrukciós tervezési, valamint kivitelezési feladataival a DENCO Kft.-t bízták meg. A kivitelezővel 2025 áprilisáig érvényes szerződést kötöttek, ami a kormányzati támogatás beérkezése után léphet hatályba. A tűz, illetve az oltóvíz okozta sérülések helyreállítását, a tervezett átépítési munkákat egy év alatt kell elvégezni.
A hirdetmény szerint a cégnek kell az újjáépítés mellett, a 462 négyzetméteres fürdőépület, a gyógyászati részleghez tartozó súlyfürdő medence vízjogi engedélyezési-, valamint a felvonó létesítési engedélyezési terveit elkészíteni.
A kivitelezés során a fürdő épületében többek között új hőszigetelést alakítanak ki, elvégzik 3957 négyzetméternyi falfelület javítási, glettelési és festési munkálatait.
Helyreállítják a gyógyfürdő gépészetét is és korszerűsítik a víz-, a csatorna- , a szellőztetési - és fűtési rendszert.
A fürdőépületben átépítik a gyógyászati részleget, amely falak áthelyezését, a kazettás álmennyezet bontását is magában foglalja. A kivitelező feladatai közé tartozik egyebek mellett: 1507 négyzetméternyi kerámia padlóburkolat és1980 négyzetméternyi falburkolat cseréje.
A projekt keretében a medencék is megújulnak és elkészítik a tetőterasz hő- és vízszigetelését és modernizálják az öltözőrészleget is.
Az uniós közbeszerzési értesítőben a napokban közzétett hirdetmény szerint, közel 4 milliárd forintos beruházással lebontanák a strandfürdő ideiglenes építményeit és átalakíthatják és kibővíthetik a strandot, az éttermet és a bejárati épületet. A felújítás III. ütemére a legjobbnak ítélt ajánlatot az eredménytájékoztató szerint a KLITON Kft. és a LATEREX Zrt. adta. A nyertes ajánlattevőknek kell az építési engedélyezési terveket elkészíteni, majd a kivitelezést elvégezni.
Utóbbiak között szerepel a meglévő 33 méteres úszómedence 25 méteresre alakítása, a termálmedencék modernizálása. A felújítandó elemek sorából nem marad ki a 322 négyzetméteres strand- és a 61 négyzetméteres gyermekmedence sem. Új elemként csúszdaparkot is építenének, valamint ehhez kapcsolódóan, egy közel 320 nm-es csobbanómedencét és egy sprayparkot. A beruházás során korszerűsítik a fürdő területén lévő közműhálózatot.
A hirdetmény szerint bővülne a létesítmény körül a parkoló és az úthálózat is. A fürdőn belüli sétányon új világítási rendszert alakítanának ki. A létesítménybe egy új, feltöltő rendszerű órás beléptető rendszer segítségével juthatnának be a látogatók.
A fürdő működtetéséhez új kút fúrása vált elkerülhetetlenné. Az új termál és az új hidegvizes kút vízhozama várhatóan 300-500l/perc lesz.
A település a projektek megvalósításához szükséges források megszerzéséig arra törekszik, hogy biztosítsa a fürdő folyamatos működéséhez szükséges pénzeszközöket.
Mintegy öt kilométer hosszan épülnek kerékpárutak Zala vármegyében a kis-balatoni régióban.
Az épülettömbök elhelyezkedése kiemelt városképvédelmi jelentőséggel bír; a történeti homlokzatok megőrzik eredeti arculatukat, visszaállítva a régi színezésüket.