Lépésről-lépésre halad a neve ellenére magyar tulajdonú cégcsoport egy 9 milliárd forintos beruházáscsomaggal.
Történetének legnagyobb beruházását valósítja meg 9 milliárd forintból a tisztán magyar tulajdonú BioTechUSA cégcsoport, a fejlesztésekből eddig 5,5 milliárd forintnyi beruházás valósult meg - mondta Lévai Bálint, a cégcsoport vezérigazgatója, társtulajdonosa szerdán, a Gödöllővel szomszédos Szadán.
Az étrend-kiegészítőket és speciális élelmiszereket gyártó cég vezérigazgatója rámutatott többek között: a cég saját tulajdonban lévő gyártóüzemeit és logisztikai központját Szadán és Dunakeszin alakította ki a vállalat
45 000 négyzetméter hasznos összterületen, 24 000 raklap tárolási kapacitással. Itt gyártja és csomagolja termékei túlnyomó részét, most már évi 75 millió szelet, 20 ezer tonna por és egymilliárd kapszula és tabletta gyártási kapacitással.
A szadai gyárlátogatással egybekötött sajtótájékoztatón elhangzott szavaiból kiderült, hogy
Közölte, hogy 2024-ben a vállalat története legjobb évét zárta 93,7 milliárd forintos árbevétellel, aminek több mint 5 százalékát fordította üzemfejlesztésre.
A cégcsoport 25 új terméket vitt piacra, 20 új üzletet nyitott, 5 új állammal 103-ra növelte az általa lefedett országok számát, és a régióban egyedülálló globális együttműködési megállapodást írt alá a világ egyik legpatinásabb futballklubjával, az FC Barcelonával
- fűzte hozzá a vezérigazgató.
A magyar tulajdonban lévő BioTechUSA-cégcsoport Európa egyik legnagyobb és legdinamikusabban növekvő étrend-kiegészítő és speciális élelmiszer gyártójaként és forgalmazójaként jelenleg több mint 100 országban van jelen, 49 webshoppal, 327 franchise üzlettel, 1900 munkavállalóval és 4500 partnerrel. A nyilvános adatok szerint a cégcsoport a 2023-as üzleti évet 84 milliárd forint nettó árbevétellel és 4,3 milliárd forint adózott eredménnyel zárta.
A végéhez közeledik Balatonfüreden a személyhajó kikötő megközelítését szolgáló bejáró móló és vitorlás kikötő átfogó felújítása. A modernizáció során a STRABAG szakemberei egy hazánkban még újdonságnak számító amerikai partfalépítési technológiát is alkalmaztak a Balaton medrében, ezenkívül megerősítették és kiszélesítették a mólót, megújultak a közművek, valamint a vitorlás kishajó kikötő.
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.