Az akkumulátorgyártás folyamatfejlesztését célzó kutatás-fejlesztési központot létesített a dél-koreai vállalat Gödön.
A Samsung SDI átadta a valaha volt egyik legnagyobb kutatás-fejlesztési beruházást Magyarországon – jelentette ki az átadón Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Gödön. A dél-koreai vállalat körülbelül 22,5 milliárd forintos újabb projektje az akkumulátorgyártás folyamatfejlesztését célozza. A beruházáshoz az állam 5,5 milliárd forint támogatást adott, ezzel is hozzájárulva a tárcavezető szerint számos magas hozzáadott értékű, komoly mérnöki teljesítményt igénylő munkahely létrehozásához.
Az átadón Szijjártó Péter kiemelte, a beruházás nyomán tovább nőhet az elektromos akkumulátorok kapacitása és biztonsága a gyártás gazdaságosságának és fenntarthatóságának javulása mellett. A Samsung SDI 2018 óta van jelen Magyarországon. A most átadott projektbe bevonták az Óbudai Egyetemet és a Budapesti Műszaki Egyetemet is. A dél-koreai cég öt globális kutatás-fejlesztési központtal rendelkezik, ezek egyikét telepítették a Dunakanyar déli részén fekvő településre.
A dél-koreai vállalatok jelenleg a negyedik legnagyobb beruházói közösséget alkotják Magyarországon – közölte a tárcavezető. Hozzátette azt is, az állam az utóbbi tíz évben hatvanhat nagy dél-koreai beruházást támogatott, amelyek több mint 5000 milliárd forintnyi értéket képviseltek és közel húszezer új munkahelyet hoztak létre.
A több mint fél évszázados gyalogos-kerékpáros híd helyére egy korszerű, 80 méteres acélhíd került az M7-es autópálya velencei pihenőjénél. A műtárgy nemcsak a Budapest–Balaton kerékpáros kapcsolat egyik kulcseleme, de mérnöki megoldásaival és kivitelezésével is kiemelkedik: közbenső pillér nélkül íveli át az autópályát, miközben már a jövőbeli pályabővítés igényeit is figyelembe vették a tervezés során.
A nyolcmilliárd forintos beruházásban saját forrásból építették fel a 6550 négyzetméteres logisztikai központot.