Elsődleges közlekedési eszközzé akarják tenni a biciklit a városban.
Környezetbarát fejlesztés érkezik a baranyai Szigetvárra: a megyei önkormányzat tájékoztatása szerint közel kétszázmillió forint értékben, csaknem hét kilométeres kerékpárutat alakítanak ki.
Az uniós Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) támogatásával megépülő projektben
A közbeszerzési adatok alapján az új útpályát a Hoboli utca és a városi Tesco között építik meg. A most induló és 2020 februárjában záruló fejlesztéssel azt szeretnék elősegíteni, hogy a baranyai városban fő közlekedési eszközként egyre többen vegyék igénybe a biciklit.
A villamosenergia-árak ingadozása, a rezsicsökkentés szabályainak megváltozása és a klímaváltozás mindannyiunk által érzékelhető hatásai sokakat arra ösztönözhet, hogy a megújuló energiaforrások felé forduljanak, amely egyszerre környezettudatos megoldás, csökkenti a kiadásokat és védi Földünket is.
A Strabag kivitelezésében több mint félmilliárd forintos fejlesztés valósult meg a megyeszékhelytől északra fekvő régióban.