A Colas Alterra és a Swietelsky közös kivitelezésében létrejövő partvédőművek csökkentik a víz algásodását és javítják a vízminőséget.
Projektbemutató bejárást tartott kedden az Országos Vízügyi Főigazgatóság és a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság a Velencei-tavi partfalnál. A 14 milliárd forintos beruházást a Colas Alterra és a Swietelsky végzi el, ami során lecserélik a tó elavult partvédműveit, valamint természetvédelmi, áramlásjavító és vízminőség-védelmi kotrások is történnek.
A bemutató hajón zajlott, az agárdi kikötőből indulva, ahol részletesen ismertették a projekt elemeit. Ennek részeként 2018 első félévében megkezdődött az evezős pálya elavult partfalának bontása, valamint több partszakaszon elbontották a vendégmólókat. A horgászcsónakok számára szükséges kikötési lehetőséget biztosították és elbontották a gárdonyi MOHOSZ kikötőt is, jelenleg pedig terület-előkészítései munkálatokat végeznek a Cserepes-szigeti zagytéren.
A tervezett új partfal építését megelőzően a kivitelező mintaszakaszt alakított ki a végleges partfal építési technológiájának kialakítására.
Megkezdődött a dinnyési MOHOSZ csónakkikötő kotrása is, mely során a kitermelt mederanyagot vízi úton szállítják lerakásra a Cserepes-szigeti zagytérre.
A partfal rekonstrukciójához olyan megoldásokat választanak, melyek jobban illeszkednek a környezetbe. A partvédőművek korszerűsítése során megfelelő minőségű védelem kialakításával fogják csökkenteni a hordalékok bejutását a tóba, ezáltal csökken az algásodás és javul a tó vizének minősége. A projektzárás tervezett időpontja 2021 nyara.
Kékinfrastruktúra fejlesztést zárt le Letkés uniós támogatással.
Két patak mederrendezését valósítaná meg Zalaegerszeg. A Nagypáli-pataknál záportározókat építenének, míg a Ságodi-pataknál egy 900 méteres szakaszon átalakítják a medret, hogy szabályozottan, károkozás nélkül elvezethessék a csapadékvizet.