Az A-Híd Zrt. kivitelezésében megújuló több mint 150 éves híd útpályáját december közepén nyitották meg. Az ezt megelőző napon egyedi pillanatot örökített meg stábunk. A friss aszfalt és a restaurátor-műhelyből immár hazatért oroszlánok is látványosan festenek a felvételen, mely a híd életének egy újabb szakasza előtti utolsó napot örökíti meg.
A videót érdemes összehasonlítani a tavaly év végi anyagunkkal, mely e bekezdés alatt látható. Ezen az ortotróp acéllemezek felhelyezését mutattuk be, és még több helyen is be lehetett látni a híd belső szerkezeteibe. A Lánchíd restaurálása még ma sincsen kész, de a haladás impozáns, amit ez az összehasonlítás is segít demonstrálni: minőségi változás történt a főváros ikonikus átkelőjén az elmúlt egy évben.
Az előregyártott vasbeton szerkezetek reneszánszukat élik. Az Épszerk-Pannónia Invest 2021-ben építette fel előregyártó üzemét Ercsiben, amelyet friss videónkból most közelebbről is megismerhetnek.
A Bosnyák tér szomszédságában létesülő nyolc épületből hat kivitelezése már folyamatban van. A Bayer Construct Zrt. magas fokú szervezettséggel és az ütemterv pontos betartásával dolgozik a területen.