Uniós támogatásból hét település iskolái és óvodái kapnak energetikai korszerűsítést, a munka januárra mindenhol befejeződik.
A Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) keretében korszerűsítik a Szeged-Csanádi Egyházmegye hét köznevelési intézményének energetikai rendszerét - tájékoztatott Sztrémi Zsuzsanna, az egyházmegye vezető pályázati referense. A tervek szerint 2018 januárjára befejeződő fejlesztések célja az épületek üzemeltetésének hatékonyabbá tétele, a fenntartási költségek csökkentése.
A korszerűsítés elvégzésére már lezajlottak a közbeszerzések, a hét intézményen három cég dolgozik majd, a szerződések összértéke nettó 342,1 millió forint.
A székesfehérvári DNA Development Kft.:
A zalaegerszegi Evo-Komplex Kft. feladatát képezi:
A zalaegerszegi Szabau Invest Kft. dolgozik:
Az MVM Tisza Erőmű Kft. új energiatároló rendszere 31 megawatt névleges teljesítményű és 62 megawattóra kapacitású.
A műszaki dokumentáció és a jogszabályok maradéktalan ismerete, ezek figyelembevételével a legoptimálisabb megoldás alkalmazása – ezek elengedhetetlenek a sikeres engedélyezési eljárásokhoz. Dr. Szondi-Biczó Boglárka, a Paks II. Zrt. Engedélyezési Osztályának vezetője mindezen túl transzparenciára és a hatékonyságra törekszik szervezeten belül és a hatósági kapcsolattartásban is.