Nyolcmillió literes akvárium, évente hétszáz tonna trágya: a biodóm számos kihívás elé állítja a tervezőket. Az állatkert szubtrópusi része 2019-ben nyílhat meg.
Dr. Reith András, a Mérték Stúdió kutatás-fejlesztési igazgatója egy épületszerkezettan konferencián számolt be a fővárosi állatkertben létesülő biodóm terveiről, ami a 2013-ban bezárt Vidámparkot lecserélő Pannon Park részeként épül.
Az állam által 25 milliárd forinttal támogatott Pannon Park első részeként 1,5 hektáros Mesepark létesül állatsimogatókkal, interaktív játszóházzal. A régi vidámparki játékok közül a körhinta, a barlangvasút és a céllövölde kap teret, valamint a felújított elvarázsolt kastély Mesevár néven. A Mesepark már idén megnyílik.
A projekt második, jóval jelentősebb fázisa a biodóm építése, mely 1,7 hektáros (közel 18 ezer négyzetméteres) lesz, az átlagos magassága 17 méter, legmagasabb pontja pedig 36 méter magasra épül. Benne szubtrópusi klímájú, állatokkal és növényekkel benépesített tér várja majd a látogatókat, héjazata alatt semmit nem lehet majd érezni a kinti időjárásból. A biodómhoz egy látogatóközpont, akvárium és számos szabadtéri állatkifutó, valamint egyéb szórakoztató és oktató épület is kapcsolódik. Belsejét nemcsak a kijelölt ösvényeken sétálva, hanem akár egy kanyargós folyócskán csónakázva is fel lehet majd fedezni.
Reith András előadásból kiderült, a Pannon Park tervpályázatán győztes Mérték Stúdiónak bonyolult kihívásoknak kell megfelelnie, miután
A biodóm építése várhatóan 2018-2019 között valósul meg.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.