A WorldSkills egyhetes döntőjében több mint 1300 fiatal versenyzett Oroszországban, a magyarok soha nem szerepeltek még ilyen jól.
Magyar fiatal lett a világ legjobb bútorasztalosa a Kazanyban rendezett WorldSkills verseny döntőjén - adta hírül az Innovációs és Technológiai Minisztérium. Az augusztus 22-27. között megrendezett versenyre 63 országból, régióból 1354 fiatal szakember érkezett.
A 24 fős magyar csapat fele éremmel tért haza a Kazany Expón kialakított helyszínről.
A szakképzés olimpiájaként számon tartott eseményen Simon Krisztián bútorasztalos aranyérmet szerzett. A Veszprémi Szakképzési Centrum frissen végzett diákja már állt a dobogó legfelső fokán a tavaly szeptemberben, Budapesten megrendezett EuroSkills-en. A világdöntőre, ahogy a korábbi versenyekre is, Fekete Zoltán, a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum tanára készítette fel a versenyzőt.
Az 56 szakmát felsorakoztató versenyen a magyar csapat további tagjai tizenegy Kiválósági Érmet kaptak a szakmájukban elért kimagasló teljesítményért. Összesítésben Magyarország az éremtáblázat 20. helyén végzett, ami az eddigi legjobb eredményt jelenti.
Pölöskei Gáborné, az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára a helyszínen hangsúlyozta, a versenyt kiváló eredménnyel zárták az osztrák és svájci fiatalok is. "Ez igazolja az említett országok bevált gyakorlatainak mintául vételét a szakképzési rendszer megújításakor" – fogalmazott a helyettes államtitkár.
Magyarországon az EuroSkillshez és a WorldSkillshez hasonló szerepet tölt be évről évre a Szakma Sztár Fesztivál. A rendezvény az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) döntője, amelyre tavaly 43 szakképesítési ágban több mint 7500 diák jelentkezett. A Szakma Sztár Fesztivál győztesei meghívást kapnak a EuroSkills és WorldSkills válogató versenyeire.
A 2018-as Szakma Sztár Fesztivál lényegéről, és hogy miért ér fel egy jó szakma egy diplomával, a rendezvényt támogató Leier Hungária Kft. segítségével számoltunk be ebben a riportban.
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.