A tavaly 100 milliárdos forgalomig jutott Leier csoport hét országban van jelen; a román piaccal a jövőben még intenzívebben kívánnak foglalkozni.
Tovább bővíti piacát a Leier csoport Romániában, miután a Brikston 2018-as átvételét követően idén év elején felvásárolta a Siceram segesvári téglagyárát - tájékoztatta a győri székhelyű Leier Hungaria Kft. ügyvezetője csütörtökön az MTI-t. Komlós Andor tudatta, hogy a vételárat mindkét fél üzleti titokként kezeli. "A Siceram beillesztése a Leier csoport portfóliójába minél előbb meg fog történni" - árulta el.
A Siceram téglagyárat 1907-ben alapították, majd a rendszerváltozást követően 1995-ben magánkézbe került. A tulajdonosok modernizálták az üzemet, amely Románia legnagyobb téglagyártói közé került.
Ezen túlmenően az üzem Románia legnagyobb tetőcserépgyártójává vált, termékportfólióját áthidalók gyártásával is bővítette. A fejlesztéseknek köszönhetően a Siceram céget jelenleg a piac legmodernebb és legújabb technikai szinten működő tégla- és tetőcserépgyártójának lehet tekinteni, a felvásárlással pedig biztosítottá vált a további fejlődés.
A cég 250 embert foglalkoztat, árbevétele tavaly mintegy 22,1 millió euró (7,4 milliárd forint) volt.
A Leier csoport tavaly 300 millió euró (100,2 milliárd forint) árbevételt ért el, amely rekordnak számít, 2018-hoz képest ötvenmillió euróval (16,7 milliárd forint) nőtt.
Az idei évre a tavalyi beruházások miatt további forgalomnövekedéssel számolnak.
A felvásárlással a Leier kétezerhétszáz embert foglalkoztat. "A Siceram megvásárlásával a Leier tovább halad a bővülés útján és egyértelműen jelzi, hogy a román piac a csoport számára fontos, ezzel a jövőben még intenzívebben kívánnak foglalkozni" - fogalmazott Komlós Andor.
A csoport hét országban (Ausztriában, Magyarországon, Lengyelországban, Szlovákiában, Romániában, Horvátországban és Ukrajnában), több mint negyven telephelyen tevékeny. A legfontosabb üzletága az építőanyagok gyártása.
A társaság ktív továbbá a gépjármű-kereskedelem- és szerviz, az ingatlan-hasznosítás, valamint a fémmegmunkálás (gép- és formagyártás) területén. A Magyarországon 1985 óta jelen levő vállalat legfőbb értékeiről és az előregyártás kulcstényezőiről Komlós Andor ebben az interjúban számolt be lapunknak.
22 agglomerációs településen és Budapest egész területén végezhet majd karbantartási munkákat a VABEKO Kft.
A miniszter köszönettel indította az ágazat éves konferenciáját: mind a GDP növekedéséhez, mind a foglalkoztatás bővüléséhez jelentős mértékben járult hozzá a magyar építőipar, amely mára 400 ezer munkavállalót foglalkoztat.