A kormány az uniós projektek lehívási lehetőségeinek átcsoportosításával is segíti a koronavírus hatásai elleni védekezést.
Az ünnepi hétvégén megjelent az intézkedéscsomagot megvalósító kormányhatározat, melyben azt részletezik, milyen gazdaságélénkítő módosításokat tettek az uniós projektek eljárásrendjében (ezeket a lépéseket még az építőipart szintén jelentősen érintő gazdaságvédelmi akcióterv áprilisi bejelentése előtt közölték.)
Mint korábban hangsúlyozták:
A kormányrendelet részleteit, melyek kifejezetten a hazai gazdaságban az egészségügyi veszélyhelyzet okozta károk enyhítésére szolgálnak, a Magyar Közlöny itt elérhető számában lehet elolvasni.
A szabálycsomag konkrétan megfogalmazza a március végi intézkedések jogi környezetét, mely által lehetővé teszi, hogy az ágazat szereplői megfontoltan hozzanak döntéseket. Az intézkedéseket részletesen korábbi cikkünkben mutattuk be.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.