Az északkeleti régió meghatározó építőipari vállalata saját tervezésű és kivitelezésű irodaházának belső tereit a praktikum és az esztétikum harmóniája jellemzi, emellett kiemelt figyelmet fordítottak a környezettudatos építészeti megoldásokra.
A miskolci székhelyű Peka Bau 2000 Építőipari Kft. az északkelet-magyarországi régió egyik legnagyobb építőipari vállalkozása. Az építészeti tervezéssel, engedélyeztetéssel és generálkivitelezéssel foglalkozó vállalat immár 22 éve dolgozik sikeresen az ügyfelek elégedettségéért.
Referenciái között − egyebek mellett – megtalálható a DVTK új multifunkciós kosárlabdacsarnoka, a Hell energiaitalgyártó vállalat hazánkban egyedülálló üzeme, a Miskolctapolcai Strandfürdő korszerűsítése, valamit a számos díjat bezsebelő miskolci szórakoztató- és élményközpont, az Avalon Park kivitelezése.
A cég dinamikus fejlődésének köszönhetően csapata folyamatosan bővül, így kinőtte korábbi székhelyét, és 2021 végén új, saját tervezésű és kivitelezésű irodaházba költözött. Az új székház építésének körülményeiről Pető Györggyel, a cég ügyvezetőjével beszélgettünk.
„Tekintettel arra, hogy cégünk építészeti tervezéssel és generálkivitelezéssel egyaránt foglalkozik, nem volt kérdés számunkra, hogy saját székházunkat mi magunk tervezzük és építjük”
− ismertette a beszélgetés elején az ügyvezető.
Hozzátette: „A költözés ötlete 2020 januárjában fogalmazódott meg bennünk. Az új központ tervezése 2020 októberében kezdődött, és hozzávetőleg fél évet vett igénybe. A kivitelezést 2021 márciusában kezdtük meg, és 2021 decemberében vehettük birtokba új székházunkat, ahová 41 kollégánk költözött be. Elképzeltünk egy épületet, mely teljes mértékben a mi kreativitásunkat tükrözi, és ennek szellemében kezdtük el az új iroda tervezését.”
Az épületbe belépve egy modern, tágas fogadótérben találjuk magunkat, amely körül különböző méretű, kiválóan felszerelt, minden igényt kielégítő, hangulatos és modern tárgyalókat helyeztek el.
Fontos szempont volt, hogy a munkavégzés helyiségei mellett közösségi tereket is kialakítsanak, ezért a földszinten kávézósarok, egy átlagosnál nagyobb konyha és egy éttermeket idéző étkező várja kollégákat és a partnereket.
A jól felszerelt edzőterem hozzájárul a kollégák egészségének megőrzéséhez, regenerálódásához, biztosítja a szellemi-fizikai feltöltődést, emellett edzés közben a falakon elhelyezett dinamikus építőipari jelenetek motiválják a munkatársakat.
A felső három emeletet prémium kategóriás, modern irodák foglalják el. Számos egyterű irodahelyiséget alakítottak ki, a Peka Bau hitvallása szerint ugyanis a kreatív tervezői munka hatékonyságához elengedhetetlen, hogy a csapattagok könnyen és gyorsan tudjanak egymással kommunikálni.
Pető György elmondta azt is: „A belső terek kialakításában nem kértük külső cég segítségét, minden helyiséget saját elképzelés alapján rendeztünk be. Már az első perctől kezdve gondosan figyeltünk arra, hogy a praktikus, ránk szabott kialakítás, a kényelmünket szolgáló ergonomikus megoldások mellett esztétikus, harmonikus látvány köszönjön vissza.”
A színek kiválasztásakor a Peka Bau szakemberei nem követték vakon az éppen aktuális trendeket, inkább homogénebb, időtlen árnyalatok mellett tették le voksukat, mint például a finom bézs vagy éppen a szürke. Több helyen is organikus formákkal igyekeztek lágyítani, harmonikusabbá tenni a tereket: kerek puffokkal, asztalkákkal és kisbútorokkal találkozhatunk.
A berendezés egyik legfőbb célkitűzése volt, hogy az egymással harmonizáló megoldások nyugodt környezetet biztosítsanak a mindennapi feladatokhoz.
A válaszfalak zömét üvegből tervezték, melyek amellett, hogy páratlan eleganciát kölcsönöznek, kevésbé törik meg a csodálatos panorámát. Az üvegfóliákon itt szintén ötletes, az építőiparra jellemző formák köszönnek vissza.
A kivitelezés kihívásaira térve az ügyvezető elmondta, hogy a legszigorúbb követelményeket támasztották magunkkal szemben, ugyanakkor igyekeztek egy szoros, de tartható határidőt kitűzni. Hozzátette azt is, hogy a koronavírus járvány nem volt jelentős hatással a kivitelezésre, ütemtervnek megfelelően haladtak a munkálatok, és a saját maguk elé kitűzött határidőket tartani tudták a cég szakemberei.
A földszint + háromszintes épület magassága: 12,15 méter és mintegy 1500 négyzetméter irodatérrel rendelkezik. A székház tervezése és kivitelezése során kiemelt figyelmet fordítottak a környezettudatos megoldások alkalmazására.
A beszélgetés végén Pető György elmondta, büszke arra, hogy sikerült felépítenünk Miskolc egyik legexkluzívabb irodaházát, ahol modern, elegáns környezetben biztosíthatják a munkavállalók számára a nyugodt és kényelmes munkavégzést. Hozzátette:
„A letisztult, de mégis magával ragadó székház tökéletes referencia is, mely által az ide látogatók képet kaphatnak a cégünk által képviselt minőségről.”
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.