A Fejér-B.Á.L. és az Épkar munkájával elkészült 19.500 négyzetméteres aréna 6000 fő befogadására alkalmas.
Ünnepélyes átadó eseményen avatták fel szerda délelőtt Magyarország egyik nagy múltú klubjának, a Grundfos Tatabánya KC új otthonát: átadták a Tatabányai Multifunkcionális Sportcsarnokot – számolt be a sikerekről Facebook oldalán az Épkar.
Mint arról lapunk korábban már beszámolt,
a beruházás keretén belül egy közel 19.500 négyzetméteres, több mint 6000 férőhelyes sportarénát hoztak létre. A csarnok területe szervesen csatlakozik Tatabánya mai sportközpontjának környezetéhez is, a Sportligethez.
Elhelyezkedésének köszönhetően a létesítményközpont így különösebb közlekedési nehézségek nélkül is megfelelő helyszíne lesz bármilyen sporteseménynek, edzőtábornak, valamint régiós, országos vagy akár világversenynek is: elsőként a 2022-es férfi kézilabda Európa-bajnokság tartalék helyszíneként szolgál majd.
A kivitelezést a Modern Városok program keretén belül, összesen bruttó 24 milliárd forintból, a Fejér B.Á.L. Zrt. és az Épkar Zrt. konzorciuma végezte el. A BMSK Zrt., mint Beruházási Ügynökség, az építtetői szerepkör mellett a műszaki ellenőrzési és a tervellenőri feladatokat látta el, a projekthez kapcsolódó lebonyolítói és műszaki ellenőri feladatokért pedig a FŐBER Zrt. – Győrber Kft. konzorciuma felelt. Az acél főtartó és az ahhoz tartozó másodlagos acélszerkezetek gyártása, szállítása és szerelése a Weinberg ’93 Kft. munkájának köszönhetően valósult meg.
Az ünnepségen Kocsis Máté, a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke elmondta, a tatabányai aréna, a szintén 2022-es férfi kézilabda Európa-bajnokságra épült budapesti MVM Dome, valamint a szegedi PICK Aréna és a megújult Főnix Aréna után a legnagyobb kézilabdacsarnok Magyarországon.
Az elnök hozzátette, a létesítmény Magyarország egyik nagy múltú klubja, a Grundfos Tatabánya KC új otthona lesz.
A közel húszezer négyzetméteres sportarénában több mint 6000 férőhelyet alakítottak ki, fele-fele arányban fix és mozgatható lelátókon az alábbi elrendezés szerint:
Mindemellett a beruházás önálló részét képezi egy 20 pástot magába foglaló vívóterem is.
A csarnok elsődleges használói a helyi és a térségi sport szereplői lesznek. A Tatabányai Sport Club az öt kiemelt vidéki sportegyesület egyike, így öt éven át évente 300 millió forintot kap, hogy az atlétika, a birkózás, a dzsúdó, az ökölvívás és a vívás területén utánpótlásnevelő munkát végezzen - emelte ki beszédében Bencsik János, a Tatai-medence országgyűlési képviselője.
Marosi László, a Grundfos Tatabánya KC elnöke elmondta, a csarnokban benne van azok munkája, akik évtizedeken keresztül szolgálták a tatabányai kézilabdasportot.
A létesítmény avató mérkőzését február elején játsszák a Veszprém ellen.
"Mozgalmas esztendőt hagytunk magunk mögött és komoly feladatok várnak ránk 2025-ben is" – fogalmazott Rákóczi Péter. A Paks II. Zrt. kommunikációs igazgatója kiemelte, hogy a terület-előkészítést az alapozási munkák váltják fel.
A KÉSZ Csoport csatlakozott a Külgazdasági és Külügyminisztérium irányítása alatt működő Magyar Diplomáciai Akadémia oktatási intézmény Corporate Diplomacy Programjához, amely a nemzetközi kapcsolatok és üzleti lehetőségek fejlesztését szolgálja. Az együttműködés keretében a KÉSZ Csoport munkatársai diplomáciai képzéseken és szakmai rendezvényeken vehetnek részt, támogatva ezzel a vállalat nemzetközi versenyképességét.