Elkészült a független generál tervezőirodaként működő bim.GROUP első, látványos image videója. A kisfilm a külföldi piacra lépésben is segíti a KÉSZ Csoport stratégiai partnerét.
A generál, valamint szakági tervezéssel és többek között belsőépítészettel, acél-és vasbeton-tartószerkezet tervezésével foglalkozó bim.GROUP-nál az épületek megalkotására művészetként tekintenek, legyen szó lakó- és irodaépületekről, sport- és szabadidős létesítményekről, vagy éppen ipari komplexumokról - derül ki a cég közleményéből.
A több mint 3000 sikeres hazai és nemzetközi projekttel a hátuk mögött a bim.GROUP még erőteljesebben nyit a külpiacok felé: ebben segít a cég új, nagyszabású image videója is.
Ezzel kapcsolatban ajánjuk az érdeklődők figyelmébe nemrég publikált interjúnkat, Ballay Zsolttal, a bim.GROUP cégvezetőjével.
A most közzétett image filmben a Positive Adamsky kreatív csapatának koncepciója a tervezésben rejlő művészetet mutatja be. A film párhuzamot von a designban és az olyan művészeti ágakban rejlő alkotási élmény és teljesítmény között, mint a festészet, tánc vagy éppen a klasszikus zene. A kisfilmben megjelenik egy festő, egy karmester és egy táncos, majd ugyanolyan alkotói áhítattal egy tervező is.
Az épület, amin a filmben dolgozik a tervező ráadásul tényleg bim.GROUP-os munka: a cég egyik építész vezető tervezőjének, Bíró Áronnak az alkotása, és a közeli felvételek is az ő kezét mutatják.
Nemcsak a film vizualitása, de Gerlóczy Zsigmond egyedi zenéjének progresszív jegyei is a tervezésben használt szabad és művészi látásmódot jelenítik meg.
„Amikor alkotásról beszélünk, talán ritkábban jut az eszünkbe a tervezői munka és az építészet, holott egy irodaház, egy lakóépület vagy egy múzeum megtervezése ugyanúgy művészi munka, ahol a fantázia és a kreativitás szárnyalhat. A külpiacokon való megjelenéshez ezért egy olyan filmet szerettünk volna, ami jól tükrözi azt, hogyan gondolunk a bim.GROUP-nál a tervezés folyamatára: azt hiszem, sikerült megmutatni, mit is értünk az Art of Engineering alatt” – mondta Ballay Zsolt, a bim.GROUP cégvezetője.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.