Folyamatosan fejleszt és piaci jelenlétét is jelentősen növelte, illetve még inkább növelni tervezi a dombóvári AGO-Steel. Már eddig is olyan óriásprojekten dolgoztak, mint az M3-as metró, vagy a zalaegerszegi Rheinmetall-gyár, de még nagyobbakra is pályáznak a legutóbbi gépparkbővítésüknek köszönhetően.
A 2020-ban alakult AGO-Steel Kft. egy korábban is kollegiálist viszonyt ápoló csapatból vált olyan fém- és acélszerkezet-gyártó és -szerelő vállalkozássá, amely az elmúlt években számos országszerte kiemelten követett beruházáson vett részt. A rendkívül gyorsan fejlődő, immár összesen 180 fős cég az elmúlt hónapokban három modern lézervágó, illetve lézeres csővágó géppel bővítette már eddig is jelentős eszközparkját.
A magyar vállalkozás fejlesztéséről, céljairól és hátteréről Agócs Miklós cégvezető adott lapunknak információkat. Mint megtudtuk a cég korábban már olyan projektek integráns része volt, mint a fővárosi M3-as metró belvárosi szakaszának felújítása (az állomások építkezésén itt a SWIETELSKY Építő Kft., az alagutak és vágányok felújításán pedig a Swietelsky Vasúttechnika Kft. volt a fővállalkozó), vagy a zalaegerszegi Rheinmetall haditechnológiai gyár építkezése (itt a ZÁÉV Zrt. és a KÉSZ Csoport megbízásából dolgozott az AGO-Steel).
Emellett számos jelenleg is zajló hasonló mértékű fejlesztésben vesznek részt, és az új gépekkel olyan kapacitásokat teremtettek, melyekkel még nagyobb beruházásokban is ott tudnak majd lenni
– hangsúlyozta Agócs Miklós.
A Bystronic 12 kW-os fiber fejjel, munka közben
Hozzátette: az AGO-Steel a cég dombóvári telephelyén most három mar megvásárolt gép beemelésével olyan kapacitást bocsájt a piac rendelkezésére, ami ilyen mennyiségben és formában Magyarországon egyedülálló.
A gépek a dombóvári telephelyen három műszakban dolgozhatnak a nap 24 órájában: ehhez 12 főnyi új munkaerőt vett fel az AGO-Steel.
Mint a cégvezetőtől megtudtuk, azért esett a választásuk erre a három eszközre, mert kifejezett megbízhatóak, valamint határozottan jó szervízháttérrel rendelkeznek Magyarországon. Szintén fontos tényező volt a döntésnél, hogy teljesen új kapacitást szereztek általuk és így nem kell a jövőben bérmunkában kiadni bizonyos elnyert feladatokat.
A beruházássorozat mind minőségi, mind pedig mennnyiségi fejlesztést eredményez a cégnél, illetve sokkal kedvezményesebb árral tudnak majd szállítani – mutatott rá. „Szélesebb körben le tudjuk fedni a fémszerkezetgyártást és így megrendelőink még nagyobb biztonságban tudnak minket választani” – foglalta össze.
Kifejtette még:
„ezzel a technológiai fejlesztéssel reménykedünk, hogy a piacon még láthatóbbá válunk és így legnagyobb beruházásokban is részt tudunk venni: a kapacitásunk legalább 500 tonna/hóval nőtt.”
A beruházás jól illeszkedik a cég már eddig is látványosanan felfelé mutató növekedési trendjébe: a 2020-as, induló, mintegy 42 millió forintos árbevételüket 2021-ben már közel 270 milliósra növelték, 2022-ben pedig több mint 770 millió forintra nőtt a szám.
Agócs Miklós lapunknak elárulta: idén is háromszoros növekedéssel terveznek.
Az AGO-Steel számára így telephelye bővítése, vagy akár nagyobb helyszínre költözése is aktuálissá vált, amit még ebben az évben meg is szeretnének lépni.
„Eddig is megvolt a csapatunkban a szakértelem bármely munka elvállalására, de ezzel a gépesítési beruházással megmutattuk, hogy meghatározó piaci szereplői akarunk lenni a vasiparnak. Nem ismerek még egy gyártócéget, melynek két ekkora teljesítményű csőlézere van és két lézervágó asztallal rendelkezik: mi megpróbálunk a lehetetlenre is felkészülni”
– mondta el.
A támogatásból többek közt egy 18 millió forint értékű ultrahang készüléket szereztek be, mellyel egyre komplexebb veleszületett szívfejlődési rendellenességeket tudnak vizsgálni.
Az idei Szabadics Ride Company Challengen nemzetközi licensszel rendelkező csapat is részt vesz, mellyel támogatói megállapodást köt az építőipari cég.