Alternatív alapanyagokkal, Környezetvédelmi Terméknyilatkozatok (EPD-k) biztosításával, illetve energiahatékony légtechnikai megoldásokkal támogatja a fenntartható építést a Lindab.
A svéd építőipari vállalat tavaly jelentette be, hogy a világon elsőként gyárt fosszilis anyagoktól mentes acélból légcsatornákat, melyeket teszt jelleggel szállítottak le svéd építőipari projektekre. Ezt követően, továbblépve a fenntarthatóság útján, a vállalat újrahasznosított acélból készült légtechnikai termékeket vezetett be. A kör és négyszög keresztmetszetű légtechnikai csövek esetében a 75%-ban újrahasznosított acél alapanyag használatával 60 százalékkal alacsonyabb a globális felmelegedésért elsősorban felelős CO2e kibocsátás.
Mostantól a legalább 75%-ban újrahasznosított acélból készült kör keresztmetszetű légcsatorna rendszer szélesebb piaci körben is elérhető. Ez a jelentős lépés támogatja a Lindab fenntarthatóság iránti elkötelezettségét, és összhangban van a vállalat fenntartható épületek és építési anyagok iránti növekvő kereslet kiszolgálására irányuló küldetésével.
Az újrahasznosított acélból készült termékek legalább 75%-ban újrahasznosított acélból állnak, ami jelentősen, 60%-kal csökkenti a CO2ekibocsátást a hagyományos acélból készült azonos termékekhez képest. Pl. egy SR 125 (kör keresztmetszetű cső 125 mm-es átmérővel) esetében ez méterenként 2,44 kg CO2e kibocsátás csökkentést jelent.
Az újrahasznosított acél a Lindab fenntarthatósági stratégiájának egyik kulcsfontosságú pillére. Az alternatív alapanyagból készült légcsatorna rendszer kínálatával a Lindab hozzájárul egy fenntarthatóbb jövő és építőipar kialakításához. Mindezt úgy, hogy csökkenti a környezetterhelést anélkül, hogy minőség- és hatékonyságromlás menne végbe, vagy a Lindab által alkalmazott magas színvonalú standardok tartása veszélybe kerülne.
A vállalat jelenlegi ’újrahasznosított portfoliójába’ a Lindab Safe légcsatornák és néhány kiválasztott idom tartozik, de a Lindab elkötelezett e kínálat folyamatos bővítése mellett.
A Lindab Környezetvédelmi Terméknyilatkozatot (EPD) biztosít bizonyos légtechnikai termékeire, mellyel élenjáró a hazai légtechnikai gyártó vállalatok között.
Az újrahasznosított acélból készült termékek EPD-je jelenleg kidolgozás alatt áll, és a Lindab célja, hogy a Környezetvédelmi Terméknyilatkozatokkal az építőipar összes szereplője pontos információhoz jusson az épületekbe beépített termékek és anyagok környezeti hatásairól. Így lehetővé válik, hogy a szakemberek felelősen választhassanak az építőanyagok és termékek között, elősegítve ezzel egy fenntartható jövő kialakítását az építőiparban.
A már jelenleg is Környezetvédelmi Terméknyilatkozattal rendelkező, folyamatosan bővülő Lindab termékekről itt tájékozódhat: Lindab EPD-k
Egyrészt fenntarthatósági, másrészt hatékonysági oldalról a gazdaságos üzemeltetés és az energiahatékonyság egyre fontosabb szempontokká válnak egy épület tervezése és kialakítása során. Az épület légtechnikai rendszere pedig nagymértékben befolyásolja ezt. A kör keresztmetszetű légcsatorna rendelkezik a legjobb légtömörségi értékekkel, mely elengedhetetlen energiahatékonysági szempontból. A könnyen és gyorsan szerelhető Lindab Safe kör keresztmetszetű légcsatorna komplett rendszerben áll rendelkezésre a vállalat kínálatában, kiegészítők széles tárházával együtt és D légtömörségi osztály elérhető. Jól dokumentált rendszer, saját laboratóriumban kimért műszaki specifikációk jellemzik. A Lindab Safe Eurovent tanúsítvánnyal rendelkezik, amely előnyt jelent az épületek minősítése során. Így az olyan neves épületek építése során is a Lindab Safe kör légcsatorna rendszert alkalmazták, mint a MOL Campus. A Lindab itthon, biatorbágyi telephelyén gyárt kör keresztmetszetű légcsatornákat, növelve ezzel a projekt hatékonyságát és csökkentve a szállítás okozta karbonlábnyomot.
A Lindab újrahasznosított acélból készült légcsatornával kapcsolatos további információkról, illetve annak Magyarországi elérhetőségéről a vállalat képviselői tudnak részletes tájékoztatást nyújtani.
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.