A szükséges elektromos áram közel egyharmadát állítja elő a baranyai telephely új fejlesztése.
Mintegy 28,5 megawatt kapacitásra képes napelempark kezdte meg a működését a Holcim Magyarország Kft. (Holcim) királyegyházi cementgyáránál. Az ID Energy Group által létesített erőművel a gyártáshoz szükséges villamos energia közel harmadát képesek fedezni - közölte a társaság május 12-én.
A Pécs közelében fekvő Királyegyházán cementgyárat üzemeltető Holcim Magyarország Kft. közleményében felhívták a figyelmet: a napelempark egyedülálló Magyarországon, mert ez az első, amelyet villamosenergia-vásárlási megállapodás (PPA - power purchase agreement) keretében létesítettek és rendelkezik közcélú hálózati betáplálási joggal is.
Mint a cég honlapján olvasható:
a napelempark 33 hektáron helyezkedik el, 41.160 panelből áll. Külön érdekesség, ha ezeket a paneleket egymás mellé rakjuk, akkor Pécstől Budapestig érnének el. Évi közel 38 GWh energiát termel, ami kb. 13.800 háztartás éves fogyasztásának felel meg.
Az előzetes felmérések szerint a gyár teljes működéséhez szükséges energiamennyiség mintegy 30 százalékát tudják majd kiváltani napenergiával, és további zöldenergia-projekteket is terveznek - olvasható a közleményben.A svájci székhelyű Holcim cégcsoport több mint 140 főt foglalkoztató magyarországi leányvállalata közölte:
a társaság célja, hogy a jelenlegi gazdasági és iparági változások közepette innovatív megoldásokat kínáljon a hazai hulladékproblémára és 2040-re elérje a karbonsemleges működést.
Ennek érdekében készülnek az építési és bontási hulladékok hasznosítására, a megújuló energiaforrások bővítésére, a bányák biodiverzitásának növelésére, valamint a szén-dioxid megkötését és tárolását szolgáló projektre is. A cementgyár 2011-es indulása óta 4,5 milliárd forintot költött környezetvédelmet beruházásokra.
A több mint 13 ezer négyzetméteres létesítmény már szerkezetkész; többek közt harminc laboratórium és több konferenciaterem is létrejön a beruházásban.
A németországi A45-ös autópálya Rinsdorf/Rälsbach közötti szakaszának egyik leglátványosabb és leginnovatívabb hídépítési projektje elérte végső fázisát. A munkálatok csúcspontja, június első napjaiban zajlott: a Rinsdorf-völgyhíd 40 000 tonnás részét – beleértve az alépítményt és a pilléreket – precíz mérnöki munkával oldalirányban tolták a végső helyére a STRABAG vezette konzorcium szakemberei.