Immár valamennyi létesítményt bekapcsolták a rendszerbe a tíz település szennyvízelhelyezési problémáját megoldó telepen, amely saját magának termeli meg a szükséges energiát.
Kiteljesítették a próbaüzemet a napi 20 ezer köbméter kapacitású új siófoki szennyvíztelepen. A projekt a KEOP keretében nettó 5,9 milliárd forintos uniós forrásból valósult meg egy év alatt az Euroaszfalt Építő és Szolgáltató Kft. és a Colas Alterra Zrt. alkotta konzorcium kivitelezésében. A munkálatokban 21 000 köbméter földet mozgattak meg, 15 műtárgy épült fel mintegy 50 ezer négyzetméteren a Sió-csatorna partján.
A most létrehozott biológiai eleveniszapos szennyvíztisztító szennyvízkezelésen kívül iszapkezelést is végez. Utóbbi során keletkezett biogáz gázmotorokban, gázkazánokban kerül hasznosításra, ez biztosítja a telep fenntartáshoz szükséges energiát.
A telep révén hosszú távon megoldódik tíz település (Siófok, Balatonvilágos, Zamárdi, Balatonföldvár, Balatonszárszó, Szántód, Kőröshegy, Balatonszabadi, Siójut, Balatonendréd) szennyvizének ártalommentes elhelyezése, ezért ez a fejlesztés az egyik legfontosabb eleme a térségi szennyvízprojektnek. „A siófoki szennyvízelvezetési agglomeráció szennyvízgyűjtése és szennyvíztisztítása” című program decemberben ér véget, és 7,371 milliárd forintos pályázati támogatással valósul meg.
A Nemzeti Fejlesztési Programiroda Nonprofit Kft. honlapján az alábbi videóban számolt be a fejlesztésről:
A bevásárlóközpontok üzleteit járva feltehetően csak ritka esetben fordítunk figyelmet a minket körülölelő levegő minőségére. A plázák levegőjének ideális levegőösszetételét a megfelelő klíma- és légkezelő berendezések biztosítják, nélkülük aligha élvezhetnénk a megszokott módon a vásárlással, plázalátogatással töltött időt.
A Duna Aszfalt Zrt., a Market Zrt., a Mapei Kft., a VIV Zrt. és a FŐMTERV Zrt. vezetői többek között elárulták, mit kívánnak az ágazatnak a 2023-as esztendőre nézve.